Забудьте про ці 5 рослин – вони отруйні: що не можна висаджувати в саду в 2025-му

Усім відомий той факт, що існує ряд рослин, від яких краще триматись подалі і не висаджувати у своєму саду, адже для організму людини вони не корисні - розповідаємо.

Існує безліч рослин, які з першого погляду здаються дуже привабливими, але насправді така думка може бути оманливою. Річ у тім, що деякі з них містять у своєму складі небезпечні речовини, які можуть завдати серйозної шкоди здоров’ю людини, тож перейдемо до цього списку.

Борщівник Сосновського

Однією з таких рослин є Борщівник Сосновського, сік, листя, стебла і плоди якої насичені фуранокумаринами. Ці хімічні сполуки підвищують чутливість шкіри до ультрафіолетового випромінювання та викликають фототоксичну реакцію. Внаслідок контакту з цієї рослиною, можна отримати незначні почервоніння та тяжкі опіки. У деяких випадках можуть страждати очі, а симптоми здатні проявлятися протягом кількох тижнів і місяців.

Садівники розсекретили пʼять отруйних рослин, які краще не вирощувати в саду
Садівники розсекретили пʼять отруйних рослин, які краще не вирощувати в саду

Кропива

Наступна розповсюджена рослина це кропива. Її пекучі волоски проникають у шкіру та викликають свербіж і печіння. Незважаючи на те, що ці речовини не мають визначеного хімічного складу, відомо, що серед них присутні серотонін і ацетилхолін.

Тис ягідний

Ця рослина є отруйною рослиною як для людей, так і для тварин. Ще з давніх-давен його екстракти використовували для отруєнь (навмисних вбивств або самогубств). Тис ягідний виробляє велику кількість вторинних метаболітів – біологічно активні сполуки, які виконують захисну функцію. Після потрапляння в організм, токсичні речовини швидко проникають у травну систему та викликають такі симптоми: нудоту, блювотну, запаморочення, судоми, порушення серцевої діяльності, погане дихання.

Садівники розсекретили пʼять отруйних рослин, які краще не вирощувати в саду
Садівники розсекретили пʼять отруйних рослин, які краще не вирощувати в саду

Аконіт

Ця рослина теж відноситься до небезпечних, хоча на зовнішній вигляд є привабливою. Вона містить сильнодіючі токсини, і раніше її використовувати як бойову отруту. Поширені симптоми отруєння цією рослиною: оніміння, поколювання, а також розлади травлення. Особливу загрозу становить зміна ритму серця та параліч дихального центру, що в деяких випадках призводить до смерті.

Болиголов плямистий

Його токсичність була відома ще багато років тому, адже рослину застосовували для страти злочинців. Після того, як отрута потрапляла до організму, симптоми проявлялись вже через 15 хвилин. Небезпечним болиголов є при ковтанні. Контакт із рослиною не викликає висипань, але у людей із підвищеною чутливістю шкіри може виникнути дерматит.

Його токсичні речовини можуть викликати дихальну недостатність й це призведе до смерті. Отруєння болиголовом впливає на шлунково-кишковий тракт, нервову та серцево-судинну системи.

Схожі статті

Турецький лайфхак на 10 з 10: як охолодити квартиру без кондиціонера – порятунок в спеку

Кондиціонери є далеко не у всіх квартирах. А від спеки посеред літа страждають практично всі люди. Знизити температуру повітря у кімнаті хоча б на 1-2 градуси можна спробувати самотужки.

Навіщо така петрушка? Зелень є, але не пахне: всьому причиною завжди ці 2 помилки

Іноді так стається, що ми вирощуємо петрушку, щоб отримати прекрасний аромат у наших страв, а натомість отримуємо абсолютно відсутність запаху у зелені.

Хочете мати найкращий врожай “на селі”? Посадіть між кущами огірків одну з цих 5 рослин

Якщо ви хочете виростити у себе на ділянці щедрі врожаї огірочків – подбайте про правильних "сусідів" поряд. Які рослини можна і треба саджати поряд із зеленцями? Читайте про це в нашій публікації.

Якщо груша, то калію, якщо морквина – то азоту: городники знають, чому огірки змінюють форму

Огірки на городі можуть набувати абсолютно несподіваних форм. То загнуться гачком, то скрутяться у підкову, то нагадують морквину. За цими ознаками можна визначити, яких елементів бракує городині.

Як виростити моркву розміром з кабачок? На Одещині її поливають цим, а врожай збирають мішками

Щоб морква здивувала солідними розмірами, достатньо внести у землю невелику кількість простого добрива, яке є майже в кожного вдома. Що саме необхідно зробити?

Наша ожина дає врожаї хвилями, бо бабуся купила правильні саджанці: 3 правила, і ягід – море

Чи знаєте ви, що від правильного вибору саджанців залежить врожайність ожини? Щоб кущі засипали господарів в сезон соковитими і смачними ягодами – обирайте саджанці за трьома ознаками.