300 г під кущ – і зацвітуть моментально: чим полити троянди, щоб вони пишно квітнули в 2025

Троянди подарують вам неймовірний цвіт, якщо ви підгодуєте їх вчасно і правильно - запам'ятайте цей рецепт підживки, яка стане вашою улюбленою на всі наступні роки.

Троянда здатна цвісти лише у тих випадках, коли її з самого початку збагатили всіма необхідними поживними речовинами. Для формування бутонів квітка потребує фосфору, тоді як азот сприяє активному росту зеленої маси, зокрема листя та пагонів. Нестача і надлишок поживних речовин погано відображається на молодих кущах, тому потрібно обережно вносити добрива.

Підживлення необхідно проводити в суху погоду, коли бруньки тільки починають пробуджуватись після зими. У такий період найдієвішими є фосфорно-калійні суміші.

Садівники розповіли, чим полити троянди, щоб вони пишно квітнули в 2025-му
Садівники розповіли, чим полити троянди, щоб вони пишно квітнули в 2025-му

Під час формування бутонів садівники надають перевагу використанню кальцієвої селітри. Наприкінці весни варто внести сульфат калію, який запобігатиме розвитку хвороб. Перед підгортанням варто застосовувати аміачну селітру.

Варто зазначити, що троянди позитивно реагують на органічні підживлення – компост або перепрілий гній. Свіжий гній не можна використовувати, адже він може завдати шкоди кореневій системі. Вносити органіку слід після весняної обрізки, коли буде період набухання бруньок. На один кущ знадобиться 300 грамів добрива.

Садівники розповіли, чим полити троянди, щоб вони пишно квітнули в 2025-му
Садівники розповіли, чим полити троянди, щоб вони пишно квітнули в 2025-му

Також можна приготувати розчин, для цього гній варто розвести з водою у пропорції 1:10, настояти протягом 10 днів, а перед застосуванням розвести ще раз з водою. Корисним є деревний попіл, його слід вносити у прикореневу зону – 300 грамів на кущ. На етапі набрякання бруньок, можна приготувати настій, необхідно змішати попіл із водою  – 1:2 і настояти протягом двох днів.

Даним розчином варто обприскувати листя та пагони, і результат буде помітним вже через кілька днів. Ці підгодівлі гарно себе зарекомендували серед квітникарів, адже троянди починають квітнути рясно й довго після їх застосування.

Схожі статті

Ніколи ввечері – тільки вранці: 2 причини, чому полив можна проводити лише у 1-й половині дня

Через розпорядок дня та постійну зайнятість не у всіх є можливість поливати город зранку, власне як і бажання. Але чому це варто робити все ж таки в 1-у половину дня?

Кліпнути не встигли, кабаки згнили: 3 помилки, через які вам великих гарбузів не бачити

Іноді трапляється, що гарбузи виростають гарними й великими, та коли розріжеш, виявляється, що всередині гниль. Розберімося, чому подібне можливе та як вийти з цієї непростої ситуації.

Домашній квасок для грядки – хіт на Херсонщині: що це таке і “з чим його їдять”

Як правило ми робимо вибір або на користь органіки, або на користь мінеральних добрив. Але є ще один варіант — найкращий, найдієвіший, найефективніший.

На Харківщині обожнюють ці яблука за особливу кислинку: 3 сорти і на форшмак, і на пироги

Не всі яблука підходять для приготування певних страв, адже в них має бути хороший баланс кислоти та цукру. Розповідаємо, які сорти найкраще підходять.

Гілки вишні будуть хилитися від урожаю після цієї підживки: бабуся робить так вже 30 років

Вишня начебто не дуже вибагливе до умов дерево. Натомість якщо хочете отримати якомога більший урожай, все ж доведеться підживити вишнячок дуже простими засобами.

Всі її люблять, а вона руйнує плани та грядки: цій пряній траві не місце на городі

У цієї рослини дуже багато переваг, і саме тому городники часто її висаджують на городі, але робити цього все ж таки не варто. Розповідаємо в матеріалі чому.