Троянда здатна цвісти лише у тих випадках, коли її з самого початку збагатили всіма необхідними поживними речовинами. Для формування бутонів квітка потребує фосфору, тоді як азот сприяє активному росту зеленої маси, зокрема листя та пагонів. Нестача і надлишок поживних речовин погано відображається на молодих кущах, тому потрібно обережно вносити добрива.
Підживлення необхідно проводити в суху погоду, коли бруньки тільки починають пробуджуватись після зими. У такий період найдієвішими є фосфорно-калійні суміші.

Під час формування бутонів садівники надають перевагу використанню кальцієвої селітри. Наприкінці весни варто внести сульфат калію, який запобігатиме розвитку хвороб. Перед підгортанням варто застосовувати аміачну селітру.
Варто зазначити, що троянди позитивно реагують на органічні підживлення – компост або перепрілий гній. Свіжий гній не можна використовувати, адже він може завдати шкоди кореневій системі. Вносити органіку слід після весняної обрізки, коли буде період набухання бруньок. На один кущ знадобиться 300 грамів добрива.

Також можна приготувати розчин, для цього гній варто розвести з водою у пропорції 1:10, настояти протягом 10 днів, а перед застосуванням розвести ще раз з водою. Корисним є деревний попіл, його слід вносити у прикореневу зону – 300 грамів на кущ. На етапі набрякання бруньок, можна приготувати настій, необхідно змішати попіл із водою – 1:2 і настояти протягом двох днів.
Даним розчином варто обприскувати листя та пагони, і результат буде помітним вже через кілька днів. Ці підгодівлі гарно себе зарекомендували серед квітникарів, адже троянди починають квітнути рясно й довго після їх застосування.