1 спосіб, 1 дія – і ягід знову буде “море”: як позбутись попелиці на смородині

Попелиця - частий гість у смородини, і саме вона здатна знизити врожайність рослини - як прибрати її з кущів, щоб смакувати лише солодкими та великими ягодами?

Попелиця є небезпечним шкідником, який ставить під загрозу врожай багатьох рослин. Цей паразит швидко поширюється і моментально наносить шкоди овочам, деревам і ягідним кущам. Якщо ігнорувати попелицю і не вдаватись до різних методів боротьби з нею, тоді можна попрощатись зі своїми кущами, але якщо все почати робити вчасно – за врожай можна не переживати.

Часто попелиця зустрічається саме на смородині, існує кілька її видів – велика смородинова зелена, дрібна зелена аґрусова та листкова галова. Вони стають активними навесні, як тільки на кущах з’являється молоде листя. У цей період шкідник починає висмоктувати сік із рослин і це призводить до деформації, пожовтіння та в’янення листя смородини.

Садівники розсекретили, як позбутись попелиці на смородині
Садівники розсекретили, як позбутись попелиці на смородині

Також попелиця після себе залишає липкий наліт, який сприяє розвитку грибкових захворювань. Протягом літа може з’явитись до двадцяти поколінь цих комах, вони відкладають яйце на кущах смородини, на бур’янах поруч, тому боротьба з ними буде не такою простою. Важливо обробити рослини ще навесні та восени.

Найефективнішим методом є використання сечовини, Таке добриво робить смородину більш стійкою до шкідників. Для приготування цієї підживки вам знадобиться 500 г сечовини, яку потрібно розчинити у воді та обприскати кущ.

Садівники розсекретили, як позбутись попелиці на смородині
Садівники розсекретили, як позбутись попелиці на смородині

Коли на листках ви помітили колонії попелиці, тоді кущі рекомендується обробити мильним розчином – 2 шматки натертого мила на 10 л води. Також можна застосовувати настій деревного попелу – 300 г слід залити окропом, настояти протягом доби, не забуваючи перемішувати, додати трішки мила, обприскати рослину і про попелицю на смородині можете забути назавжди.

Схожі статті

Ці 3 культури більше не вирощують на Одещині – аномально спекотне літо не дозволяє

Деякі городні культури більше не вирощують на городах Одеської області. Вся справа в тому, що вони не витримують спекотну погоду та високі температури повітря. Які це рослини – розповість "Сенсація".

Тест мульчі з 3 матеріалів – органіка проти синтетики: що підійде в умовах спекотного літа

Використання мульчі влітку – чудовий спосіб захистити городні рослини від пекучих сонячних промінчиків і зберегти вологу. Який матеріал обрати для мульчування – розповідає "Сенсація".

Вода з крану і фільтрована: якою поливати капусту – результат експерименту на 2-х грядках

Якою саме водою слід поливати капусту, з'ясували українські садівники. Вони розібралися в якості води з-під крану, колодязів, свердловин і фільтрів. В результаті, обрали оптимальний варіант!

У червні – зверніть увагу: 3 різні методи затінення огірків – аграрії пояснили переваги кожного

Лайфхаки того, як створити тінь над огірками не витрачаючи на це багато грошей. У деяких випадках, не знадобиться навіть ні копійки. Завдяки цьому, овочі не скидатимуть свої зав'язі.

Агрономи протестували 7 видів підживлень для полуниці: лише одне показало реальний результат

Сьогодні пропонують величезну кількість органічних підживлень для полуниці і все обіцяють приголомшливий результат, але на практиці все виглядає інакше.

9 із 10 городників допускають критичну помилку при вирощуванні кабачків: НЕ робіть ось так

Вирощування кабачків – тільки на перший погляд проста справа. Та чи знаєте ви, що згідно із неофіційною статистикою 9 із 10 городників залишаються без врожаю. Розповідаємо, через що це відбувається.