Мʼята на ділянці – за і проти: чому краще відмовитись від вирощування цієї рослини в Україні

М'ята приваблює усіх своїм ароматом і смаком, особливо смачний є чай з неї, тому дачники й вирощують цю рослину на ділянках, але чому краще цього не робити?

М’ята – це та рослина, яка здатна рости всюди та давати гарний врожай. Її часто можна зустріти на городі, адже вона відносно невибаглива у догляді, дає швидко врожай та нереально смакує у вигляді чаю і як додаток до різних десертів, надаючи кожному шматочку більш насиченого смаку. Однак багато хто застерігає вирощувати м’яту поруч з іншими рослинами на ділянці, адже ця рослина здатна швидко поширюватись.

Її коренева система дуже агресивна, тому вона без проблем витісняє інші культури. Особливу загрозу це становить для молодих і слабких рослин, які не можуть конкурувати з м’ятою за світло, вологу і поживні речовини.

Городники розповіли, чому краще не вирощувати мʼяту на своїй ділянці
Городники розповіли, чому краще не вирощувати мʼяту на своїй ділянці

Через таку інвазивність м’ята часто є проблемою для городників. Вона швидко захоплює грядки і проростає навіть у тих місцях, де її не сіяли. Боротьба з її розростанням забирає багато часу й сил, адже повністю прибрати її з ґрунту дуже складно, зазвичай кореневища залишаються в землі і дають нові пагони.

Городники з досвідом радять вирощувати м’яту в ізольованих умовах – у контейнерах або на окремих грядках, там вона не зможе завдати шкоди іншим рослинам.

Городники розповіли, чому краще не вирощувати мʼяту на своїй ділянці
Городники розповіли, чому краще не вирощувати мʼяту на своїй ділянці

Підсумовуючи, краще не висаджувати м’яту через те, що вона швидко розростається, поглинає поживні речовини в ґрунті, забирає вологу та затінює сусідні рослини.

Тому перш ніж вдаватись до вирощування рослини, потрібно зважити всі за і проти щодо ваших сусідніх культур, щоб вони продовжили розвиватись належним чином і потішили вас приємним результатом – високим врожаєм. Тому якщо ви дуже хочете виростити м’яту на власній ділянці, тоді краще це робити окремо, не завдаючи дискомфорту іншим рослинам.

Схожі статті

Персики будуть наливатися і наливатися: як отримати фрукти рекордних розмірів у 2025-му

З цими порадами будь-якому українцю вдасться виростити великі, смачні та соковиті персики. Це можливо, реально й є буденним явищем в Україні.

Огірки оживають, стають хрумкими і рясно плодоносять до самих морозів: лише 2 склянки на відро

Чим підгодувати огірки для щедрого врожаю, щоб листя було зеленим, зав'язі не жовтіли, а плоди були красивими, солодкими і хрусткими і росли до морозів.

Зробіть це з абрикосом прямо зараз, і у 2026-му жодна “болячка” не підступиться: всього 1 дія

Доволі рідко абрикос дає гарний врожай, адже не всі садівники правильно доглядають за деревом – чим обробити рослину, щоб плоди були не лише смачними, а й великими.

1 ложка і вершинної гнилі не буде, а перець інтенсивно почне зростати і завалить урожаєм

Як зупинити та не допустити розвитку вершинної гнилі на солодких болгарських перцях? Як зробити так, щоб кущі пішли на зріст і просто завалили багатим урожаєм?

6 правил + 1 дія – і кореневої гнилі як не бувало: ось як рятую від неї свої рослини

Коренева гниль на рослинах – серйозний виклик для багатьох українських городників. Як запобігти її появи та що робити, коли ця напасть вже з'явилася? Про це розповість "Сенсація".

Жити без такої кукурудзи влітку не захочеться: 2 смачних сорти з найсоковитішим насінням

Хочеться влітку дійсно особливої та соковитої кукурудзи? Тоді не варто саджати що завгодно, а присвятити свій час вибору правильного сорту. Розповідаємо, на що звернути увагу.