Як правильно вирощувати цинії? 3 прості кроки, і квітки будуть великі, яскраві та ефектні

Майже на кожному подвір'ї можна знайти цинії. У когось ростуть звичайні сорти, хтось віддає перевагу вишуканим красуням із особливих колекцій.

Але дещо у багатьох господинь сильно відрізняється. Квіти у одних перетворюються на неймовірний сад, який важко чимось перевершити, а в інших це невеличкі лисі галявинки, на яких цинії не цвітуть та пахнуть, а схоже, що більше боряться за своє життя. Чому так виходить?

Як правильно вирощувати цинії

Квітникар розповів, як правильно вирощувати цинії

Ми звикли до того, що наші бабусі просто сіяли цинії в землю, і вони ніби самі по собі зростали. Підхід цей може працювати вибірково. Комусь пощастило з плодовитою землею, а хтось має активно працювати зі своїми рослинами для того, аби отримати бажаний результат.

Що ж необхідно зробити для того, аби синій дійсно потішили своїм цвітінням якомога швидше, і якомога довше? Дана квітка розвивається та тішить цвітіння увесь теплий період. Саме тому забезпечити їй ріст необхідно якнайшвидше. Для цього радимо не висівати її в грунт, а робити розсаду.

Перш за все, у теплі вона буде швидше рости, по-друге, ви зменшите втрати, адже не кожне насіння проросте у природніх умовах.

Далі, коли паростки будуть достатньо міцними, а це може бути вже у квітні, якщо він теплий, пересаджуємо їх у сад. Обираємо місце сонячне. Якщо віддати перевагу затінку, цвітіння не буде, хоча листя може нарощуватися.

При цьому земля має бути піщаною або чорнозем. Найгірша цинія переносить глину. Адже в ній сильніше застоюється вода, а квітка цього не любить, а при спеці, суглинок сильно твердіє, що перешкоджає нормальному розвитку коріння.

Якщо всі фактори будуть відповідати вищевказаним вимогам, кущ дуже швидко перетвориться із маленького паростка у потужну рослину, яка буде займати багато місця, тому подбайте про те, щоб поруч не було ніяких конкурентів за поживні речовини. Цинію достатньо просто посунути з клумби. Вона хоча і невибаглива, але поступається своєю здатністю конкурувати іншим рослинам.

Схожі статті

3 краплі на відро, і бджоли злітаються на запилення, як на свято: прийом з Одещини

Чим інтенсивніше проходить процес запилення, тим кращих врожаїв ми можемо очікувати на грядці. Але що робити, якщо бджоли не бажають проявляти інтерес до вас?

Як зробити мильні бульбашки для дітей, які не лопаються: знадобиться ця 1 річ з кухні

Цим методом можна створити мильні бульбашки, що не лопатимуться. Більше того, воно точно добре надуватимуться, їх буде багато, й вони дуже гарно та переливчасто виглядатимуть.

6 правил – і лохина вродить на максимум: що зробити з рослиною в червні 2025 – запамʼятайте

У червні лохина має підвищену потребу у догляді від садівників, тому для того, щоб отримати смачний і рясний врожай, потрібно зробити одну важливу процедуру.

Не тільки буряк: 5 культур, які не можна садити після моркви – порушення сівозміни шкодить

Всі ми чудово знаємо про користь сівозміни. Але плануючи грядки на наступний рік, зважте, що далеко не всі рослини дадуть гарний врожай після моркви. Є цілий перелік заборон.

Названо 5 причин, чому капуста не зав’язує головки – як виправити ситуацію вже цього тижня

Середина літа – відповідальний час для капустяних насаджень. Саме в цей період із зав'язі починають формуватися головки. Якщо цього не відбувається, значить, городники припустилися певних помилок.

Ваш город + газована вода = результат на око одразу: знайдено найкраще підживлення

Газована вода буде супер корисною на городі для кожного дачника, тому якщо ви прагнете збагатити ваш ґрунт і отримати високий врожай культур, обов'язково полийте нею землю.