До 15 червня – одне, після 15 червня – інше: 2 добрива для перців, які треба знати, коли давати

Вирощування солодкого перцю на домашньому городі має свої нюанси. Один з них стосується підживлення. Які добрива та коли вносити – розповідаємо читачам "Сенсації".

Висаджування розсади солодкого перчику у відкритий ґрунт – справжнє випробування для рослини. Якщо до цього сіянці росли в теплиці, то перехід з ідеальних кліматичних умов на відкритий простір може спровокувати стрес для них. Щоб перці на грядках добре вкорінилися та пішли в ріст – їх потрібно підтримати за допомогою якісної підгодівлі.

В червні 2025 року добрива для кущів солодкого перцю вносять неодноразово. Городники з великим практичним досвідом радять підгодувати рослину мінімум двічі в перший місяць літа.

Перше добриво вносять до 15 червня. І тут варто зробити акцент на нарощуванні зеленої маси. Для цього культурі потрібна достатня кількість азоту. Безпосередньо під час посадки розсади перців полийте їх укорінювачем. Завдяки цьому коренева система добре закріпиться на новому місці та почне працювати задля розвитку овочевої культури.

Агрономи назвали 2 добрива, якими треба підживити перець в червні
Агрономи назвали 2 добрива, якими треба підживити перець в червні

Для перцю вкрай важливо швидко та якісно нарощувати зелену масу. Чим більше вона розрослася, тим більша кількість врожаю зможе зав’язатись на кущі. Азот є головним компонентом, що сприятиме нарощуванню листя на солодких перцях. Його мінус в тому, що він рухливий в ґрунті і тому легко випаровується під час спеки і вимивається разом із дощами.

Через нестачу азоту листя на кущиках перцю може жовтіти, а розташовані знизу – взагалі опадають на землю. Щоб цього не сталося – потрібно вчасно поповнювати запаси азоту в землі. Найефективніший варіант – внести в ґрунт курячий послід до 15 червня. Він містить в собі багато мікроелементів та сприятиме нарощуванню зеленої маси перцю.

Поживний розчин готують із добре перебродившого посліду. Його беруть в кількості половини банки ємністю 0.5 літрів та розводять в 10 літрах води. Під кожен кущ перцю вливають по 600-700 мл поживної рідини. За необхідності таке підживлення повторюють через 7 днів.

Агрономи назвали 2 добрива, якими треба підживити перець в червні
Агрономи назвали 2 добрива, якими треба підживити перець в червні

Після 15 червня перці на грядках починають активно плодоносити. І в цей період їм необхідні добрива на основі мікроелементів, із високим вмістом калію та фосфору. Фосфор зміцнить кореневу систему культури та допоможе їй активно розвиватися. Калій допоможе сформуватись плодам. Тому в другій половині червня підживіть перці суперфосфатом та калійними добривами.

Схожі статті

Цю 1 дію з морквою потрібно зробити до 15 червня: запорука багатого і якісного врожаю

Не секрет, що морква є вибагливою до поливу, але також для гарного росту її потрібно забезпечувати необхідними поживними речовинами – що, коли і як треба внести під рослину?

Гортензія заграє новими фарбами: як 1 інгредієнт може змінити колір квітки на блакитний

Рожева гортензія стане блакитною, якщо ви зробите одну просту дію – додаю цей 1 продукт з кухні в ґрунт і результат прямо на око. Секрети садівників.

Вродять, як ніколи – “ахнуть” всі: в які дні червня 2025 садити кавуни й дині

Червень настав – кавуни й дині на підході до посадки у відкритий ґрунт. Городники розсекретили найсприятливіші дати для посіву – запам'ятайте ці дні.

Врожаю не буде ніде: не садіть ці 5 овочей біля перцю, бо виросте дрібним, гірким і несмачним

Сусідні культури на городі відіграють важливу роль у вирощуванні перцю, тому перш ніж його посадити, варто дізнатись, які овочі є сприятливими для нього.

Врожай зросте вдвічі: поливаю цим огірки щороку в червні на Полтавщині – не жовтіють ніколи

Для кожного дачника неприємно бачити, коли огірки на грядках починають жовтіти, але цього можна уникнути заздалегідь – чим полити овоч, щоб плоди були великими й смачними?

6 народних методів – і мухи й комарі забудуть до вас дорогу: як захистити оселю від комах

Комарі й мухи часто потрапляють в оселю та завдають дискомфорту для господарів будинку, але на щастя існує кілька методів, як прибрати цих комах.