3 методи – і білокрилка зникне! Як прогнати цього шкідника з ділянки – врожай буде врятовано

Білокрилка є непроханим гостем на ділянках дачників, яка здатна знижувати врожайність рослин – як прибрати цих шкідників раз і назавжди. Найдієвіші методи.

Білокрилка є одним із найнебезпечніших паразитів, який шкодить багатьом культурам – огіркам, помідорам, салату, капусті. Цей дрібним метелик харчується соком рослин і при розмноженні колонії білокрилки здатні повністю знищити врожай овочів за кілька тижнів. Вона розвивається на зворотному боці листків, там самка відкладає близько 130 яєць. Личинки, які з’являються, висмоктують сік із культур і виснажують їх.

Шкоду, яку завдали ці шкідники рослині, можна помітити неозброєним оком, адже на вигляд овоч вже є не таким привабливим. Через втрату необхідних поживних речовин, рослина поступово стає слабкою. Дорослі особини білокрилки є переносниками небезпечних фітопатогенів, які здатні викликати серйозні захворювання. При температурі +24 градуси білокрилка розмножується, тоді як при зниженні температури нижче +10 градусів білокрилка гине.

Городники розповіли, як позбутись білокрилки за допомогою народних засобів
Городники розповіли, як позбутись білокрилки за допомогою народних засобів

Найчастіше цей шкідник з’являється в теплицях або інших закритих приміщеннях, де висока температура та вологість. Вона розмножується в загущених посадках, через недостатню освітленість повітря. Також заміна поливу на обприскування посилює ризик зараження і створює сприятливі умови для розвитку білокрилки.

На щастя, існує кілька перевірених народних методів, які допомагають прибрати цього паразита з ділянки. Перший варіант передбачає приготування настою на основі золи – 1 стакан попелу + 3 літри окропу, суміш варто настояти протягом трьох днів і використовувати раз на десять днів.

Городники розповіли, як позбутись білокрилки за допомогою народних засобів
Городники розповіли, як позбутись білокрилки за допомогою народних засобів

Наступний спосіб полягає у використанні нашатирного спирту – 1 столову ложку потрібно розчинити у відрі води. Таку рідину необхідно застосовувати не частіше одного разу на місяць.

Ще один дієвий спосіб, який гарно себе зарекомендував, потребує три прості інгредієнти. Змішайте в одному літрі теплої води 2 столові ложки мийного засобу, 6 столових ложок соди та 2 чайні ложки йоду – перемішайте. Потім додайте 10 літрів води та обприскайте рослини.

Схожі статті

Ці 3 культури більше не вирощують на Одещині – аномально спекотне літо не дозволяє

Деякі городні культури більше не вирощують на городах Одеської області. Вся справа в тому, що вони не витримують спекотну погоду та високі температури повітря. Які це рослини – розповість "Сенсація".

Тест мульчі з 3 матеріалів – органіка проти синтетики: що підійде в умовах спекотного літа

Використання мульчі влітку – чудовий спосіб захистити городні рослини від пекучих сонячних промінчиків і зберегти вологу. Який матеріал обрати для мульчування – розповідає "Сенсація".

Вода з крану і фільтрована: якою поливати капусту – результат експерименту на 2-х грядках

Якою саме водою слід поливати капусту, з'ясували українські садівники. Вони розібралися в якості води з-під крану, колодязів, свердловин і фільтрів. В результаті, обрали оптимальний варіант!

У червні – зверніть увагу: 3 різні методи затінення огірків – аграрії пояснили переваги кожного

Лайфхаки того, як створити тінь над огірками не витрачаючи на це багато грошей. У деяких випадках, не знадобиться навіть ні копійки. Завдяки цьому, овочі не скидатимуть свої зав'язі.

Агрономи протестували 7 видів підживлень для полуниці: лише одне показало реальний результат

Сьогодні пропонують величезну кількість органічних підживлень для полуниці і все обіцяють приголомшливий результат, але на практиці все виглядає інакше.

9 із 10 городників допускають критичну помилку при вирощуванні кабачків: НЕ робіть ось так

Вирощування кабачків – тільки на перший погляд проста справа. Та чи знаєте ви, що згідно із неофіційною статистикою 9 із 10 городників залишаються без врожаю. Розповідаємо, через що це відбувається.