Тест мульчі з 3 матеріалів – органіка проти синтетики: що підійде в умовах спекотного літа

Використання мульчі влітку – чудовий спосіб захистити городні рослини від пекучих сонячних промінчиків і зберегти вологу. Який матеріал обрати для мульчування – розповідає "Сенсація".

В умовах дикої природи кожна рослина, дерево або чагарник надійно захищені від посухи. Навіть в умовах дефіциту вологи рослини продовжують розвиватися. І все тому, що їхня коренева система надійно захищена завдяки шару природного матеріалу, який покриває собою ґрунт навколо дерева і кореневу систему.

Опале листя та хвойні гілочки слугують природним настилом, який не тільки вологу в землі утримує, але й насичує ґрунт органічними мікроелементами.

На домашніх городах доводиться мульчувати рослини та дерева вручну. І в цьому випадку городники постають перед вибором – який матеріал для цього обрати.

Процес мульчування передбачає покриття поверхні ґрунту спеціальними матеріалами. Ця технологія давно довела свою ефективність на практиці. Садівники задля створення оптимальних умов для рослин використовують її у фермерських господарствах.

Вибір мульчі для грядок здійснюється на підставі двох принципів. Перший – це місце укладки, а другий – це тип овочевої культури. Спекотним літом потрібно використовувати для мульчування матеріал, який добре утримуватиме вологу. На допомогу, як завжди – приходить органіка.

Хвойна кора

Кора та гілки з хвойних дерев стануть чудовим природним матеріалом для мульчування грядок. Відмінний вибір для захисту дерев і кущів на вашій присадибній ділянці.

В складі хвойної кори міститься кислота, яка сприятиме активному росту садових культур. До того ж вона добре утримуватиме вологу. Хвоя не дозволить рослинам перегріватись під час літньої спеки.

Солома

Який варіант мульчі підійде для спекотного літа
Який варіант мульчі підійде для спекотного літа

Солома – класичний матеріал для мульчування грядок. Вона ідеально підійде для ділянки із бараболею. Окрім утримання вологи та захисту рослин від спеки вона збагачуватиме ґрунт корисними та поживними речовинами.

Агроволокно

Який варіант мульчі підійде для спекотного літа
Який варіант мульчі підійде для спекотного літа

Агроволокно – синтетичний матеріал для мульчування грядок. Багато городників надають перевагу саме йому. Серед плюсів матеріалу можна зазначити перешкоджання росту бур’янів, зберігання вологи в товщі землі, регулювання температури ґрунту. На відміну від органічної мульчі синтетика не потребує регулярної заміни. Водночас цей матеріал не буде насичувати землю корисними речовинами.

Якщо ви хочете досягнути подвійного ефекту та захистити рослини на городі від спеки і підживити їх, використовуйте для мульчування органіку. Потрібен звичайний захист і збереження вологи? Тоді ваш вибір – агроволокно.

Схожі статті

Вода з крану і фільтрована: якою поливати капусту – результат експерименту на 2-х грядках

Якою саме водою слід поливати капусту, з'ясували українські садівники. Вони розібралися в якості води з-під крану, колодязів, свердловин і фільтрів. В результаті, обрали оптимальний варіант!

У червні – зверніть увагу: 3 різні методи затінення огірків – аграрії пояснили переваги кожного

Лайфхаки того, як створити тінь над огірками не витрачаючи на це багато грошей. У деяких випадках, не знадобиться навіть ні копійки. Завдяки цьому, овочі не скидатимуть свої зав'язі.

Агрономи протестували 7 видів підживлень для полуниці: лише одне показало реальний результат

Сьогодні пропонують величезну кількість органічних підживлень для полуниці і все обіцяють приголомшливий результат, але на практиці все виглядає інакше.

9 із 10 городників допускають критичну помилку при вирощуванні кабачків: НЕ робіть ось так

Вирощування кабачків – тільки на перший погляд проста справа. Та чи знаєте ви, що згідно із неофіційною статистикою 9 із 10 городників залишаються без врожаю. Розповідаємо, через що це відбувається.

2 обробки – і листя груші очищається від плям: новий підхід аграріїв Чернігівщини

Листя груші не матиме плям, якщо один раз в тиждень оприскувати її цими засобами. Садівники перевірили та переконалися в тому, що все це дуже дієво та ефективно!

Не компост і навіть не зола: ось чим на Полтавщині “годують” всі овочі на городі – гори врожаю

Кожен городник, який мріє про багатий урожай знає, що без підгодівлі не обійтися. Які органічні добрива, крім компосту та золи застосовують у Полтавській області?