В умовах дикої природи кожна рослина, дерево або чагарник надійно захищені від посухи. Навіть в умовах дефіциту вологи рослини продовжують розвиватися. І все тому, що їхня коренева система надійно захищена завдяки шару природного матеріалу, який покриває собою ґрунт навколо дерева і кореневу систему.
Опале листя та хвойні гілочки слугують природним настилом, який не тільки вологу в землі утримує, але й насичує ґрунт органічними мікроелементами.
На домашніх городах доводиться мульчувати рослини та дерева вручну. І в цьому випадку городники постають перед вибором – який матеріал для цього обрати.
Процес мульчування передбачає покриття поверхні ґрунту спеціальними матеріалами. Ця технологія давно довела свою ефективність на практиці. Садівники задля створення оптимальних умов для рослин використовують її у фермерських господарствах.
Вибір мульчі для грядок здійснюється на підставі двох принципів. Перший – це місце укладки, а другий – це тип овочевої культури. Спекотним літом потрібно використовувати для мульчування матеріал, який добре утримуватиме вологу. На допомогу, як завжди – приходить органіка.
Хвойна кора
Кора та гілки з хвойних дерев стануть чудовим природним матеріалом для мульчування грядок. Відмінний вибір для захисту дерев і кущів на вашій присадибній ділянці.
В складі хвойної кори міститься кислота, яка сприятиме активному росту садових культур. До того ж вона добре утримуватиме вологу. Хвоя не дозволить рослинам перегріватись під час літньої спеки.
Солома

Солома – класичний матеріал для мульчування грядок. Вона ідеально підійде для ділянки із бараболею. Окрім утримання вологи та захисту рослин від спеки вона збагачуватиме ґрунт корисними та поживними речовинами.
Агроволокно

Агроволокно – синтетичний матеріал для мульчування грядок. Багато городників надають перевагу саме йому. Серед плюсів матеріалу можна зазначити перешкоджання росту бур’янів, зберігання вологи в товщі землі, регулювання температури ґрунту. На відміну від органічної мульчі синтетика не потребує регулярної заміни. Водночас цей матеріал не буде насичувати землю корисними речовинами.
Якщо ви хочете досягнути подвійного ефекту та захистити рослини на городі від спеки і підживити їх, використовуйте для мульчування органіку. Потрібен звичайний захист і збереження вологи? Тоді ваш вибір – агроволокно.