Як правильно заготовити насіння рослин для посівів на майбутній рік

Розповідаємо, як самостійно зібрати насіння з рослин, щоб наступний врожай був родючим і приніс хороші плоди.

Ділимось декількома важливими правилами, щоб ви могли з легкістю заготовити насіння з рослин.  

Правило 1: насіння має бути чистого сорту 

Мається на увазі, щоб їх сорти не були змішаними. Лише тоді можливий гарний врожай. Допустимо, на вашій грядці декілька сортів огірків, тому збираючи насіння, не варто очікувати хороший врожай. Це ж стосується й помідорів, кабачків та інших культур. До того ж, звертайте увагу на упаковку з насінням. Якщо на ньому написано F1 — це гібрид. Тому все його наступне покоління буде відрізнятись один від одного. Отже, збирати насіння потрібно тільки з чистих сортів.  

Правило 2: насіння одного сорту можна висаджувати не більше двох разів 

Уявімо ситуацію, що ви купили насіння певної культури і отримали з неї врожай. Потім вирішили зібрати насіння і знову отримали врожай на наступний сезон. На цьому варто зупинитись. Весь наступний посів може не принести бажаного результату 

Правило 3: врожай голландської кукурудзи завжди буде відрізнятись від попереднього врожаю 

Чому так? Тому що всі сорти кукурудзи в Україні — гібридні. Якщо ви вирішили зібрати його насіння, то не очікуйте, що на наступний рік кукурудза буде такою ж солодкою.  

Насіння

Як збирати насіння 

Наведемо приклад на огірках. Для насіння краще відвести один кущ цієї культури. Дочекатись, коли огірки будуть хороших розмірів і відірвати плід. Залишити його на деякий час, поки він не придбає коричневий колір і не почне неприємно пахнути. На якість врожаю це не вплине. Потім вичистіть з середини насіння і ретельно промийте його. Далі розкладіть  на папір і дайте висохнути.

Щоб всі шкідливі бактерії загинули, можна прогріти насіння. Раніше для цього використовували печі, але зараз прогріти можна хоч на радіаторі. Зберігати насіння варто в темному приміщенні з кімнатною температурою. Головне, щоб вона не піднімалась вище 42 градусів.  

Схожі статті

Чудові сусіди для овочів та інші переваги чорнобривців на городі: усі секрети помаранчевої квітки

Змішані посадки на домашньому городі несуть в собі особливий сенс. Кожна рослина виконує в них свою роль. Редакція "Сенсації" дізналась, які переваги має посів на ділянці квітів чорнобривців.

Цінне добриво зі шкаралупи волоського горіха: ось чому її не можна викидати — для городу це скарб

Якщо у вас після чищення горіхів залишаються відходи у вигляді твердої шкаралупи — не поспішайте їх викидати. Цей матеріал буде цінним для городу і стане чудовим добривом.

Різдвяний кактус взимку заквітне, як шалений: треба лише з температурою та світлом “погратись”

Різдвяний кактус або різдвяник чи шлюмбергера — декоративна рослина, яку часто можна зустріти в будинках. Він може пишно квітнути, але за умови правильного догляду.

Це сміття захистить майбутній урожай від хвороб та шкідників: покладіть до лунки з картоплею

До нового посадкового сезону ще кілька місяців, але подумати про те, як подвоїти чи потроїти врожай картоплі можна вже зараз. Збережіть це до весни.

Ці 5 речей у домі “здешевлюють” будь-яку господиню: гості звертають на це увагу одразу

Якщо ви маєте ці 5 речей у вашому будинку, то ви автоматично "падаєте в очах" ваших гостей і не тільки, як гарна господиня: що на що краще замінити?

Володимир Ярославський розповів, що робити, щоб нічого не прилипало до пательні: є один спосіб

Суддя "МастерШеф" Володимир Ярославський показав лайфхак того, як готувати їжу так, щоб вона не прилипала навіть до сталевої пательні. Є один простий і надійний метод для цього.