Помер Кім Кі Дук – лауреат Венеціанського кінофестивалю

Південнокорейський режисер Кім кі Дук не дожив кількох днів до 60-го дня народження.

Південнокорейський режисер Кім Кі Дук помер від ускладнень, пов’язаних з коронавірусом в Латвії. Йому було 59 років.

За свідченнями директора ArtDocFest Віталія Манського, режисер приїхав до Латвії 20 листопада, а з 5 грудня він не виходив на зв’язок.

Кім Кі Дук народився у Південній Кореї 20 грудня 1960 року. Згодом родина режисера переїхала до Сеула.

Здобував освіту майбутній режисер у Парижі, вивчаючи там живопис, архітектуру, скульптуру, музику. До цього він працював у храмі для незрячих, маючи намір стати священиком.

Майбутній відомий кінорежисер пройшов службу в армії, зокрема служив у морській піхоті.

Його кар’єра почалася з роботи сценариста над картиною “Художник та злочинець, засуджені до смерті”. Саме ця робота принесла Кім Кі Дуку першу нагороду за найкращий сценарій.

У 2012 році Кім кі Дук став лауреатом Венеціанського кінофестивалю за фільми “П’єта” і “Порожній будинок”. Саме за ці картини він отримав на 69-му кінофестивалі “Золотого лева”, найвищу нагороду кінематографа.

На Каннському кінофестивалі його відмітили за фільм “Аріран”, а на Берлінському кінофестивалі усіх вразила його стрічка “Самаритянка”. Також Кім Кі Дук прославився  як автор фільмів “Весна, літо, осінь, зима і знову весна”, “Натягнута тятива”, “Час”, “Зітхання”.

Південнокорейський режисер Кім Кі Дук
Південнокорейський режисер Кім Кі Дук

Загалом у доробку режисера налічується 25 кіноробіт. Найвідомішими серед яких є “Натягнута тятива», «Весна, літо, осінь, зима… і знову весна», «Порожній будинок», «Мебіус», «Адреса невідома», «Острів» та «Час».

Героями його фільмів найчастіше ставали люди з нижчих прошарків суспільства. У картинах режисер акцентував увагу на почуттях героїв. При цьому він ніколи не ставив собі за мету вирішити глобальні проблеми людства.

Особливістю його героїв було те, що вони були схожі на пересічних громадян. Він ніколи не піднімав питання відносин між представниками різних соціальних груп.

Схожі статті

Ваш сад може захистити себе сам, але якщо правильно підібрати рослини: ці 3 – найкращі

Інколи немає потреби водити хороводи навколо свого саду, адже він, як самостійна екосистема може подбати про себе. Головне – знати, чим її наповнити.

Після візиту до косметолога не виходжу на вулицю без SPF: важливий для жінок будь-якого віку

Захист шкіри від сонячного випромінювання - не просто косметична примха, а необхідність, особливо для жінок. Сонячні промені впливають на шкіру щодня, навіть коли небо здається похмурим.

Розкішний заміський маєток біля Києва: 48-річна Олена Кравець показала, як виглядає її будинок

Родинне гніздечко артистки "Кварталу-95" Олени Кравець розташоване неподалік від Києва. В оселі зроблений гарний ремонт і багато світла. Пропонуємо читачам подивитись, як виглядає маєток зірки.

Сину 3 місяці, а він вже генеральний директор: Остапчук показав фото Тимофія “на паспорт”

Український шоумен Володимир Остапчук показав перше фото на паспорт свого новонародженого сина Тимофія. Наймиліший кадр цього дня дивіться в матеріалі, який підготувала редакція "Сенсації".

10 мл на відро і колорадського жука як вітром здує: простий засіб і на городі майже стерильно

Колорадський жук завжди стає серйозною перешкодою на шляху до бажаного врожаю, але перемогти його можна, і доволі простими методами. Розповідаємо як саме.

Можна починати вже зараз: посійте баклажани на розсаду в ці дати – урожай дійсно здивує

Баклажани не будуть гіркими, а кущі виростуть міцними і врожайними, якщо сіяти овочі на розсаду згідно посадковому календарю. В нашому матеріалі розкриваємо дати.