До осені наступного року весь документообіг – «у цифрі»

Влада збирається відмовитися від зберігання документів у паперовому форматі. Як відреагувала частина українців на це повідомлення, читайте уже в цьому матеріалі.

Зареєструвати приватне підприємство за сім хвилин, отримати свідоцтво про народження і зареєструватися на отримання державної допомоги при народженні дитини за двадцять хвилин – таке продемонстрували громадяни під час останньої передачі ток-шоу «Свобода слова» Савіка Шустера у прямому ефірі. А відтак, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, коментуючи, повідомив: «Влада має амбітні плани до вересня наступного року перевести весь документообіг у цифровий режим».

В Україні, впевнений міністр, є всі передумови для цього. Більше того, Україна повинна зробити це революційним шляхом, бо на еволюційний, як це відбувалося в інших країнах, на його думку, уже немає часу.

Подібно, що українці й справді уже готові до активнішого освоєння нових технологій. У студії озвучили результати опитування, проведеного напередодні з питання «Як ви зазвичай розраховуються у магазинах? Варіанти відповідей: смартфоном – 31,32%; банківською карткою – 46,15% і готівкою – 22,53% від кількості опитуваних, які становили 8843 особи.

Завдання ініціативи полягає не тільки у тому, щоб спростити процедуру взаємодії громадянина з державою, але й поставити перепони для можливих корупційних зловживань з боку чиновників, а також налагодити взаємодію між органами всередині самої державної системи. Під час створення функції в додатку «Дія», розробники стикнулися з тим, що й з боку громадян багато зловживань через те, що органи не мають баз даних і дуже слабо ними обмінюються. Це дає можливість, до прикладу, брати двічі допомогу  чи пенсію за померлого.

На закінчення програми міністр цифрової трансформації Михайло Федоров особисто  запитав глядачів про те, як їм зручніше отримувати довідки та інші документи, що видаються державними органами. Голосування, у якому взяло участь 12273особи, тривало два дні.

Документообіг у цифровому вигляді
Документообіг у цифровому вигляді

Результат виявився приголомшливим. Виявляється, витрачати час та кошти на дорогу, щоб побачити чиновника готові лише 7%. Причім, жінки вдвічі частіше готові особисто звертатися у органи влади. І більше таких людей серед сільських мешканців.

Схожі статті

Як розрахувати, скільки води треба пити в день для схуднення: Аніта Луценко розсекретила точну формулу

Зірка "Зважені та щасливі" фітнес-тренер та експерт з харчування Аніта Луценко розробила програму, яка допоможе схуднути без особливих зусиль. Важлива тема – вода, але є деякі нюанси.

Від колишньої Лорак не залишилося й сліду: що зробила з обличчям московська співачка – іспанцю подобається

За два роки співачка Ані Лорак змінилася до невпізнання. Навіть віддані шанувальники із Москви вважають, що це вже перебір. Що зробила зі своїм обличчям артистка?

Колишній чоловік Соломії Вітвіцької Кочатков прокоментував її фото з новим обранцем: такого ніхто не чекав

Телеведуча Соломія Вітвіцька вперше поділилась спільною світлиною з новим обранцем. Окрім шанувальників, на знімок неочікувано відреагував й ексчоловік зірки, режисер Влад Кочатков

Мішина розповіла, чому закінчилися стосунки з переможцем шоу “Холостячка”: “Сталося це раптово і назавжди”

Відома українська акторка стала героїнею реаліті-шоу "Холостячка", де обирала для себе чоловіка мрії. Чому між жінкою та переможцем проєкту не утворилася міцна родина?

Куди зник Дан Балан? Повернувся на батьківщину і перебуває між двома любими жінками: жодна з них не Кароль

Знаменитий молдавський виконавець Дан Балан вже багато часу не з'являється в інформаційному просторі, віддаючи перевагу непублічному образу життя.

“Ви вже не разом?”: нова пасія Мурата Налчаджиоглу відповіла, чи закінчилася ідилія з одруженим чоловіком

Нова дівчина турецького бізнесмена Мурата Налчаджиоглу, модель Анастасія відверто відповіла, чи разом вони зараз. Підписники запідозрили, що пара могла розійтися.