Мальовничі каньйони України, які варто відвідати

Закриті кордони – не привід сидіти вдома. Можна провести час з користю і відвідати мальовничі місця України.

Мандрівка Україною може подарувати враження не гірші, аніж поїздка за кордон. Це, зокрема, стосується і каньйонів.

Пропонуємо вам список каньйонів, які варто відвідати в Україні.

Буцький каньйон

Розташований неподалік від Києва поблизу мальовничого села Буки. Через його красу, це місце ще називають «маленькою Швейцарією». Цей каньйон входить до національного переліку «7 чудес України». Тут розташовані залишки споруд з величезних брил граніту, що за своїми масштабами подібні до всесвітньо відомого Стоунхенджу.

Буцький каньйон
Буцький каньйон

До речі, на річці Гірський Тікич, на якій і розташований каньйон, була збудована перша в Україні гідроелектростанція. А сама річка у 1972 році отримала статус державної пам’ятки природи місцевого значення. Таке звання водойма отримала через те, що на повністю рівнинній території Черкаської області водоспад «Вир» і річка поводяться, як гірські.

Коростишівський каньйон

Він утворився після природного затоплення гранітновидобувного кар’єру поблизу містечка Коростень. Раніше тут справді видобували граніт, але після закриття підприємства вода затопила кар’єр, утворивши природний басейн. Його особливість полягає у тому, що навіть у сильну спеку вода тут залишається прохолодною. А на скелях, що звисають у воду, тренуються альпіністи. Тут навіть є свій «Язик троля». От тільки під ним не бездонне урвище, а цілком видима поверхня води. Не так страшно, як на норвежському, але вражень не менше.

Коростишівський каньйон
Коростишівський каньйон

Актовський каньйон

Він є частиною регіонального ландшафтного парку «Гранітно-Степове Побужжя».

Особливістю коньйону є те, що він розташований на найстарішій частині суші у Євразії. А родзинкою місцевості є комплекс утворень зі скелями і своєрідною водною та екосистемами.

Актовський каньйон
Актовський каньйон

Це місце ще називають «Долиною диявола». А все тому, що тут було кілька визвольних битв з великою кількістю полеглих. За переказами місцевих жителів, ночами тут чується дзвін зброї і крики, а деякі навіть стверджують, що можна навіть побачити козаків і татар. І з цієї причини сюди не радять ходити по одинці. Можна заблукати і, навіть, збожеволіти.

Дністровський каньйон

Вважається одним з найбільших каньйонів України. Якщо дивитися на нього згори, то його звивисте русло нагадує річку Колорадо у Сполучених Штатах або норвежські фіорди. Лише ці пейзажі не такі похмурі і суворі. На вершині каньйону розташований Заліщинський острів, який за свою унікальну природу занесений до переліку 7-ми чудес України. Він знаходиться у регіональному природно-ландшафтному парку «Дністровський каньйон».

Дністровський каньйон
Дністровський каньйон

Тетерівський каньйон

Каньйон входить до п’ятірки найкрасивіших каньйонів України. Неймовірної краси пейзажі, створені скелями, водою, багатовічними соснами і водоспадами – візитівка Житомирщини. А високі скелі – місце паломництва скалолазів всієї України. Часто ці місця порівнюють з фіордами Норвегії та Нової Зеландії за їхню неприступність та вражаючу природу.

Тетерівський каньйон
Тетерівський каньйон

Схожі статті

Чим та як годували пасажирів на борту літаків у 2000-х роках: зараз люди мріють про сендвіч

На висоті тисяч метрів над землею у 2000-х роках було шикарне меню. Окремо готували для дітей і навіть для тих, хто дотримувався дієти. Нині ж можна отримати лише каву чи чай.

У Великобританії яструб кілька тижнів переслідував високих і лисих: Потапа з Ямою не знайшов

Англійське містечко Фламстед, що у північному передмісті Лондону деякий час тому стало епіцентром діяльності яструба Гарріса. Самиця пернатого хижака відкрила полювання на лисих чоловіків.

Заблукав у Тихому Океані: 61-річний перуанський рибалка 90 днів не був на суші. Що з ним зараз?

Перуанський рибалка повернувся додому після 90 днів перебування у відкритому океані. Як почувається чоловік зараз і про що розповів після дивовижної подорожі? Читайте подробиці у нашому матеріалі.

Як стати ідеальним кандидатом і отримати візу в США: 5 порад, щоб не “пролетіти” з документами

Що потрібно знати, щоб 100% отримати візу в США. Ці поради слід дотримуватися обов'язково, якщо не хочете "пролетіти" з документами. Також, відомо, які аспекти є найважливішими в цьому процесі.

Дар’я Білодід поцілувала Бреда Пітта: після розлучення з Анджеліною Джолі прийняв цей поцілунок

24-річна українська дзюдоїстка Дарʼя Білодід похвалилася спільним фото із Бредом Піттом. Спортсменці вдалося цьомкнути голлівудського актора в щічку. Дивіться світлини в нашому матеріалі.

Подорож у часі: літак з пасажирами вилетів в 2025 році, а приземлився в 2024 — як це можливо?

Чи можливо зустріти Новий рік, а потім — повернутись у минуле? Досвід пасажирів одного з транстихоокеанських авіарейсів свідчить, що це можливо. Розповідаємо читачам "Сенсації" їх дивовижну історію.