Які вершини слід підкорити в Карпатах

Гори України – одні з наймальовничіших у Європі. Тут багато цікавих і дуже красивих маршрутів різного рівня складності.

Наймальовничішими вершинами українських Карпат вважаються Говерла, Петрос, Шипці, Піп Іван, Мармароси, Горгани.

Першою вершиною, на яку варто піднятися – Чорногора

Чорногірський хребет – найбільший масив Карпат, на якому височить 6 двотисячників.  Попри те, що це один з найвищих гірських масивів, тут багато доступних туристичних маршрутів. До складу цього масиву входить і найвища точка України – Говерла.

Чорногора
Чорногора

Перед відправленням у похід на Чорногору потрібно пам’ятати, що погода там змінюється різко і швидко. Тобто, однієї миті може світити сонце, а через пару хвилин вже ллє холодний дощ і віє сильний вітер.

Говерла

Це найвища вершина не лише масиву Чорногори, а й України. Її висота 2061 м. Незважаючи на висоту, на гору існує багато туристичних маршрутів різного рівня складності. Один з найпростіших маршрутів починається від туристичної бази «Заросляк» і поступово піднімається вгору. Саме через наявність відносно легкого маршруту на Говерлу піднімається багато туристів і від цього дуже страждає рослинний світ. Якщо на початку маршруту рослинності багато і вона різноманітна, то чим ближче до вершини, тим рослинності менше і тим більше вона витоптана ногами туристів. На самій вершини через туристів дуже багато сміття і всіляких пам’ятних речей, які туристи залишають на згадку про себе.

Говерла - найвища гора України
Говерла – найвища гора України

Незважаючи на те, що це туристичне місце, не знаючи місцевість можна заблукати, збитися з маршруту або звернути не туди.

Шпиці

Від бази «Заросляк» веде ще один маршрут до гори Шпиці. Цей маршрут не такий популярний, як Говерла, тому туристів значно менше і набагато краще можна роздивитися гори. Хоча Шпиці і не двотисячник, висота гори всього 1863 метри, вид з вершини заворожує не менше, якщо не більше, ніж з двотисячників.

Назва гори пішла від виступів гірської породи, які нагадують шипи на спині дракона. А якщо погода туманна, то ці виступи можна сприйняти за міфічних істот, що стоять на варті дороги.

Неземний пейзаж гори Шпиці
Неземний пейзаж гори Шпиці

Неподалік туристичної бази «Заросляк» знаходиться одне з найвищих високогірних озер України, озеро Несамовите.

Петрос

Це одна з найвищих і найнебезпечніших вершин Чорногірського хребта. Вона вважається однією з найважчих для підкорення, оскільки схили гори з одного боку круті, а з іншого – уривчасті. Гора стоїть трохи осторонь основних вершин і здається, що вона вища за Говерлу. Таке враження складається також чеерз прохід між вершинами, який спершу спускається вниз, а потім піднімається вгору. Через розташування у Петрос часто влучають блискавки, звідки і друга її назва – Грозова гора.

Петрос - найскладніша для підкорення вершина
Петрос – найскладніша для підкорення вершина

Це ледь чи не єдина гора, яку оминають туристичні групи. І причина цьому саме розташування і особливості схилів гори. Але тим, то дістався вершини Петрос дарує чи не найкращий подарунок в нагороду за зусилля – неймовірної краси краєвиди.

Піп Іван

Гора, з якої бере початок найвищий масив Українських Карпат. Говорять, що гора прихистила Білого слона. Насправді це не вигадка і тут точно не йдеться про тварину. Справа в тому, що на горі розташована польська обсерваторія, яка так і називається «Білий слон».

Піп Іван і Білий слон
Піп Іван і Білий слон

До гори веде два туристичних маршрути. Один – коротший, але складніший. Інший, що йде через Вухатий камінь, – довший і мальовничіший.

Далі буде.

Новини, інтерв’ю, цікаві історії ти знайдеш на сайті Сенсація
реклама

Поділіться статтею

Гороскоп на 17 січня 2022 року для всіх знаків зодіаку

Гороскоп на 17 січня 2022 року для всіх знаків зодіаку: день, який варто присвятити добру та милосердю

Гороскоп на 17 січня 2022 року для всіх знаків зодіаку обіцяє день пустих обіцянок, нещирості, непорозумінь та дрібних невдач. Детальніше дізнайтеся в статті.
Ксенія Мішина забрала єдиного сина і покинула Україну

32-річна Ксенія Мішина забрала єдиного сина і покинула Україну: після розриву з Еллертом ніхто не тримає

У період зимових канікул Ксенія Мішина вирішила відвідати свою матір та покинула кордони України разом з сином. Як проводить час акторка, дізнайтеся в нашій статті.
Вагітна Руслана Лижичко вийшла на сцену у довгій білій сорочці та повідомила неймовірне

Вагітна Руслана Лижичко вийшла на сцену у довгій білій сорочці та повідомила неймовірне: “Дитинка скоро з’явиться”

Відома українська співачка Руслана Лижичко все активніше проявляє себе у творчості та в шоу-бізнесі. Як на цей раз артистів вдалося потішити своїх шанувальників?
Одного замку Пугачовій замало? Максим Галкін розсекретив свої грандіозні плани, які не по кишені навіть мільйонерам

45-річний Максим Галкін розсекретив їхнє з Пугачовою грандіозне придбання: “Зібралися собі другий замок будувати”

Максим Галкін звернувся за послугами астролога і поділився грандіозними планами, які спантеличили навіть Аллу Пугачову. Детальніше дізнайтеся у статті.
Мартиновська зізналася, що не може обрати між Хіменесом-Браво та Ярославським

Мартиновська зізналася, що не може обрати між Хіменесом-Браво та Ярославським: на МастерШеф любовний трикутник

Відома українська кулінар Ольга Мартиновська зізналася, що не воліє відмовлятися від жодного зі своїх колег і припустила можливість стосунків втрьох.

Популярне

Останні новини