Унікальний замок-церква на північному заході Франції

Замок посеред затоки і майже постійно оточений водою звучить як щось фантастичне і здається неможливим.

Абатство Мон-Сен-Мішель вражає розмірами та величчю. А історія його створення оповита легендами. Ніхто точно не знає коли і ким воно було збудоване.

Існує кілька версій виникнення абатства. Перша легенда базується на тому, що острів спорудили велетні, предки Гаргантюа. Вони змагалися хто далі віднесе величезні камені, але не змогли їх віднести далеко і кинули неподалік берега. Проте існує інша легенда, яка, на думку французів, достовірніша. За нею у 708 році до єпископа Обера уві сні прийшов Архангел Михаїл і наказав збудувати на горі церкву-монастир. Він приходив до єпископа кілька разів, але той послухав Архангела лише з третього разу. Зрештою святий розсердився на неслухняного монаха і ткнув йому пальцем в лоба. Тепер усім відвідувачам Мон-Сен-Мішель показують череп єпископа Обера зі слідом від пальця Архангела.

Що з цього правда, а що – ні не відомо. Цілком можливо, що жодна з версій не пояснює створення монастиря.

Відвідувачі люблять його не за легенди чи міфи, а за красу і неприступність. Гора знаходиться в затоці і майже постійно оточена водою. А коли вода відступає, абатство і замок охороняють сипучі піски. Щороку сюди приїжджають сотні туристів, аби на власні очі побачити Мон-Сен-Мфшель.

Абатство Мон-Сен_Мішель
Абатство Мон-Сен_Мішель

Відвідувачі зі стажем та путівники не радять ходити територією замку в період припливів і відпливів, оскільки є ризик не вибратися звідти. Під час припливів вода прибуває настільки швидко, що є ризик не встигнути дістатися до фортечних стін. А під час відпливів вода відступає на 18 км від берега і можна спробувати пройти до абатства пішки. А от повернутися пішки навряд чи вдасться, адже відплив триває лише 5-6 годин, а тоді вода повертається зі швидкістю, що майже дорівнює середній швидкості руху автомобіля. Двічі на рік абатство стає островом, а рівень води щодня збільшується на 10 метрів.

Тут буде цікаво не лише любителям старовини та історії, а й фанатам «Володаря Перстнів». Цей замок-абатство став прототипом фортеці Мінас-Тіріт. І любителі фільмів отримають задоволення побувати на місці зйомок улюбленої кіноісторії.

Важко визначити що саме робить Мон-Сен-Мішель унікальним: неприступні хвилі, що б’ють об скелі, історія створення, кінематоргафічність місцевості, небезпека, пов’язана з припливами і відпливами. Чи все разом, але факт лишається фактом, що це місце притягує багатьох туристів з усього світу.

Схожі статті

“Це дивно?”: Сіамські близнючки розповіли про свою долю, після того, як одна з них вийшла заміж

Відомі на весь світ сіамські близнючки Еббі та Бріттані Генсел розповіли, що відбувалося в їхньому житті після гучного весілля однієї з сестер.

“За 30 хвилин у мене була сукня”: американка вийшла заміж у лікарняних простирадлах прямо під час пологів

Чого тільки не трапляється у світі, ми постійно дивуємося дивовижним історіям людських життів. Сьогодні портал Сенсація розповіст про унікальне весілля у пологовому.

Індонезієць, не знаючи того, взяв за дружину чоловіка: як це можливо і як “наречена” змогла приховати обман?

Чоловік зміг обкрутити довкола носа не тільки закоханого, а й усю його родину. Правда спливла лише на 12 день після весілля та не на жарт вразила індонезійця.

Сіамські близнючки розповіли про їхні романи: одну приваблюють чоловіки, а друга в них не зацікавлена

19-річні Міа та Лія розуміють, що приватне життя має залишатися приватним. Але щоб незнайомці не турбували інших, вирішили розповісти про те, як це - бути сіамськими близнючками.

Родина стала відомою на весь світ та допомогла вченим: неймовірна історія “чоловіка-вовка” та його рідних

Подібні випадки були не одноразово зафіксовані в історії. Проте, це вперше, коли ген "волохатості" дістався декільком членам однієї родини.

Подружня пара під час ремонту знайшла скарб на власній кухні: сума грошей, що кардинально змінила їхнє життя

Ця знахідка з ніг на голову перевернула їх життя. Тепер, пара зможе завершити ремонт та віддати борги не чекаючи на наступну заробітну плату.