Наскельні малюнки невідомого стилю знайшли у Австралії

Австралійські науковці виявили цілу галерею наскельних малюнків, що складається з 572 зображень.

У австралійському регіоні Аренмленд науковці знайшли галерею з 572 висічених на скелі зображень розміром 50 сантиметрів. Такі зображення називаються петрогліфами і виконані вони у невідомому досі стилі. Таку кількість зображень археологи зібрали з 87 скелястих ущелин. Передбачається, що зображенням приблизно 9400 років.

Особливістю цих зображень є їхня пов’язаність між собою. Якщо зібрати усі зображення і скласти їх разом, можна помітити, що вони формують одну сюжетну лінію, яка відображає тісний зв’язок людини з природою.

Петрогліфи
Петрогліфи

Досліджуючи малюнки, вчені ніяк не могли віднести стиль їх виконання до жодного з вже відомих. Тож вони виділили окремий стиль, який назвали «Малівава». Цей стиль виділяється на фоні інших тим, що анімалістичні мотиви переважають над людськими, що теж вказує на більший зв’язок авторів з природою, яка перебувала в центрі їхнього світосприйняття. Також ці малюнки дають можливість зрозуміти чим займалися наші предки.

На малюнках присутня значна кількість валабів, тобто давніх кенгурових, які й досі живуть в Австралії. Окрім них вчені знайшли зображення птахів та водного ссавця дюгоні. Серед птахів найчастіше трапляються зображення страуса ему.

Наскельні зображення тварин
Наскельні зображення тварин

Окрім цих малюнків вчені знайшли також зображення у відмінних від звичних стилях. Зображення у стилі «міми» датувалися 12 тисячоліттям, а малюнки, виконані у рентгенівському стилі датуються 4 тисячоліттям. Між ними помітна суттєва відмінність. Якщо перші характеризувалися контурними зображеннями тварин, то другі відображали будову скелета і розташування внутрішніх органів тварин.

Найстаріші наскельні малюнки були знайдені на острові Борнео. Вік знайденого там зображення бика за радіовуглецевим датуванням становив 40 тис. років. Це було найперше предметне зображення тварини, знайдене археологами. Поруч були виявлені трафаретні зображення людської руки. Перші виявлені малюнки виконані червоним кольором.

 

Новини, інтерв’ю, цікаві історії ти знайдеш на сайті Сенсація
реклама

Поділіться статтею

Церковне свято 17 січня

Церковне свято 17 січня: що можна і не можна робити на Собор 70 апостолів – традиції та прикмети

Собор 70 апостолів Божих - важливе православне свято. Його церква встановила, аби віряни вшановували у рівній мірі всіх учнів Господніх та шанували історію.
Гороскоп на 17 січня 2022 року для всіх знаків зодіаку

Гороскоп на 17 січня 2022 року для всіх знаків зодіаку: день, який варто присвятити добру та милосердю

Гороскоп на 17 січня 2022 року для всіх знаків зодіаку обіцяє день пустих обіцянок, нещирості, непорозумінь та дрібних невдач. Детальніше дізнайтеся в статті.
Ксенія Мішина забрала єдиного сина і покинула Україну

32-річна Ксенія Мішина забрала єдиного сина і покинула Україну: після розриву з Еллертом ніхто не тримає

У період зимових канікул Ксенія Мішина вирішила відвідати свою матір та покинула кордони України разом з сином. Як проводить час акторка, дізнайтеся в нашій статті.
Вагітна Руслана Лижичко вийшла на сцену у довгій білій сорочці та повідомила неймовірне

Вагітна Руслана Лижичко вийшла на сцену у довгій білій сорочці та повідомила неймовірне: “Дитинка скоро з’явиться”

Відома українська співачка Руслана Лижичко все активніше проявляє себе у творчості та в шоу-бізнесі. Як на цей раз артистів вдалося потішити своїх шанувальників?
Одного замку Пугачовій замало? Максим Галкін розсекретив свої грандіозні плани, які не по кишені навіть мільйонерам

45-річний Максим Галкін розсекретив їхнє з Пугачовою грандіозне придбання: “Зібралися собі другий замок будувати”

Максим Галкін звернувся за послугами астролога і поділився грандіозними планами, які спантеличили навіть Аллу Пугачову. Детальніше дізнайтеся у статті.

Популярне

Останні новини