Вражаючі палаци Західної України

Західна Україна вражає своєю архітектурою. Однією з причин цього наближеність до кордонів з Західною Європою, яка лишила свій невід'ємний слід в історії цієї частини нашої країни.

Ось наша підбірка палаців Західної України.

 

1.       Дубенський замок – найстаріший замок України

Дубенський замок
Дубенський замок

Його будували 2 покоління князів Острозьких, тож цей замок можна сміливо називати родинним. У замку поєднуються два архітектурні стилі: середньовічний і парадний.  Це, мабуть чи не єдиний замок, який жодного разу не був захоплений.

 

2.       Острозький замок-музей

Острозький замок-музей
Острозький замок-музей

Спершу це був навіть на замок, а фортеця. Але з приходом Януша Острозького, останнього представника роду, фортеця стала замком. Він надав цій будівлі ренесансних рис. Але під час визвольної війни Богдана Хмельницького замок було повністю зруйновано. Згодом Муровану вежу реконструювали і зробили в ній бібліотеку і музей.

 

3.       Старий замок у Тернополі

Старий замок у Тернополі
Старий замок у Тернополі

Замок датується 1540-1548 роками і весь час свого існування лише двічі відбудовувався. Майже всю  свою історію замок виконував фортифікаційну роль. І лише у ХІХ столітті з переходом замку у власність Францішека Коритофського замок став палацом.

У роки першої світової війни замок спалили. Але вже у 30-х роках відбудували, а з 2009 року у замку відкрили музей міста Тернопіль.

 

4.   Скалатський замок

Скалатський замок
Скалатський замок

Спершу це була майже квадратна фортифікаційна споруда з бійницями. Він захищав село від набігів турків і татар, аж поки в 1675 році його майже  зруйнували.

Про замок забули до  кінця XVII століття. Тоді його спробували відновити нові власники, але повна реконструкція замку відбулася лише через 100 років. Після цього замок пережив ще кілька руйнувань. І остаточна його реконструкція відбулася у 50-х роках ХХ століття.

 

5.   Свірзький замок

Свірзький замок
Свірзький замок

Це чи не єдиний кінематографічний замок Західної України. Він і його околиці знімали у екранізації роману А. Дюма «Д’Артаньян і три мушкетери».

Замок був збудований у ХV столітті як фортеця. Але, починаючи, з ХІХ століття він поступово вмирав. Зараз замок відновлено, але колишньої розкоші в ньому майже не лишилося. Вдалося відреставрувати лише інтер’єри.

Проте замок варто відвідати, щоб побачити природу, що його оточує і побувати на «знімальному майданчику» легендарної кіноісторії.

 

6.   Підгорецький замок

Підгорецький замок
Підгорецький замок

Єдиний замок, який від часу свого спорудження не виконував фортифікаційного значення. А все тому, що збудований він на місці фортифікаційного укріплення.

Підгорецький замок – одна з небагатьох споруд, яка поєднала в собі розкішний палац і фортифікаційне укріплення.

 

7.   Галицький замок

Галицький замок
Галицький замок

Цей замок вважається одним з найпізніших замкових комплексів на території Західної України і був споруджений в середині XIV століття. Проте це не вберегло замок від руйнувань. І перша реставрація замку відбулася вже через 300 років. Останнє відновлення  замок пережив у 2001-2015 роках.

 

8.    Мукачівський замок-паланок

Замок-паланок у Мукачеві
Замок-паланок у Мукачеві

Єдиний незахоплений замок Західної України. Протягом XV – XVI століть володарі замку часто змінювалися, що не завадило їм розбудувати і укріпити його.

Були в історії замку і неприємні сторінки. Починаючи з 1782 і протягом наступних 120 років замок перетворили на політичну в’язницю.

Про неприступність замку свідчить те, що він зберігся цілим і в первісному вигляді до наших днів.

 

9.   Ужгородський замок

Ужгородський замок
Ужгородський замок

Зараз він більше функціонує як музей. Але у період з ХІІ по XVI століття активно виконував оборонну функцію. Перша суттєва реконструкція замку відбулася наприкінці XVI століття.

Замок пережив не одне відновлення, але зберіг більшу частину приміщень в первісному вигляді.

 

10.                 Палац Шенборнів

Палац Шенборнів
Палац Шенборнів

Цей найсучасніший палац Західної України, збудований у ХІХ столітті. Його теж не оминули увагою кінематографи і відзняли «Снігову королеву» і «17 миттєвостей весни».

Архітектурний ансамбль замку, на відміну від попередніх, втілює знання власників з астрономії. Кількість вікон, димарів і входів відповідають кількості днів і тижнів у році.

Окремою окрасою палацу з парковий комплекс и квітами, деревами, скульптурами і водоймами.

 

Давайте разом відкривати незвичні куточки України. Вона приховує ще багато цікавинок.

Новини, інтерв’ю, цікаві історії ти знайдеш на сайті Сенсація
реклама

Поділіться статтею

Церковне свято 16 січня

Церковне свято 16 січня: що можна і не можна робити на пророка Малахії і Гордія– традиції та прикмети

Сьогодні церква вшановує дуже незвичайних святих. Вважається, якщо помолитися у цей день - Господь обов'язково почує, а головне дослухається до ваших слів.
Віка з НеАнгелів інтригує майбутнім весіллям

Віка з НеАнгелів інтригує майбутнім весіллям: поки Камінська виряджалася у весільні сукні, Сміюха відповіла “так”

Вікторія Сміюха опублікувала текст, який збив з пантелику усю мережу. Шанувальники співачки вважають, що вона виходить заміж. Усі деталі дізнайтеся в статті.
Наречена екс-чоловіка Ані Лорак Мурата прокоментувала чутки про їхнє возз'єднання

Наречена екс-чоловіка Ані Лорак Мурата прокоментувала чутки про їхнє возз’єднання: “Вони знову стануть сім’єю”

Наречена колишнього чоловіка Ані Лорак Лілія довго терпіла напади зі сторони фанатів співачки. Однак, тепер вона вирішила відповісти усім, хто її цькує.
Святослав Вакарчук взяв в руки долоню молодиці та не приховував почуттів

Святослав Вакарчук взяв в руки долоню молодиці та не приховував почуттів: після розлучення знайшов своє щастя

Святослав Вакарчук опублікував на особистій сторінці нові кадри, які схвилюють всю мережу. На цей раз головний романтик України здивував ніжностями в кадрі.
Володимира Ярославського пограбували серед білого дня

Суддю МастерШеф Ярославського пограбували серед білого дня: втрачені не тільки гроші, але й дещо цінніше

Відомий український шеф-кухар Володимир Ярославський втратив гроші та документи через грабіжників. Що сталося, дізнайтеся деталі в нашій статті.

Популярне

Останні новини