Секрети Собору Паризької богоматері (Notre-Dame de Paris)

Собор Паризької Богоматері – один з найвідоміших храмів Франції, який будувався майже 200 років. Багатьом він відомий за одноіменним романом французького письменника Віктора Гюго.

Собор Паризької Богоматері (Notre-Dame de Paris) не завжди мав той вигляд, який ми звикли бачити. На початку своєї епохи він був величнішим, А «до входу вели 11 мармурових сходів», так описував цей храм Віктор Гюго.

Собор Паризької Богоматері. Notre-Dame de Paris
Собор Паризької Богоматері. Notre-Dame de Paris

Як і кожна старовинна будівля, Собор Паризької Богоматері зберігає у своїх стінах багато нерозгаданих таємниць. Сьогодні ми торкнемося лише деяких.

Перша таємниця Собору відкрилася ще під час будівництва. Під час розкопок виявилося, що фундамент храму стоїть на руїнах гало-римського храму Юпітера. За роки спорудження храму археологи дістали багато пам’яток гало-римської епохи і всі вони зберігаються під площею перед Собором.

Таємниця друга пов’язана з фасадом Собору Паризької Богоматері. Якщо придивитися уважніше, то скульптурна група центрального входу відрізняється від скульптур бокових входів. Це тому, що центральні скульптурі були частиною романської церкви, яка стояла на острові до будівництва храму. Згодом також з’ясувалося, що дана група була «добудована» до храму значно пізніше. Ніж основний ансамбль скульптур.

Cобор Паризької Богоматері. Центральний вхід
Cобор Паризької Богоматері. Центральний вхід

Третя таємниця криється у вежах Собору. На перший погляд вони однакові, але варто придивитися і можна помітити незначні відмінності. Справа в тому, що північну вежу трохи пізніше будував вже інший архітектор.

Чи не остання, але найбільша таємниця Собору тісно переплетена з пожежею. Виникає запитання: як храм, який пережив бомбардовуння Першої світової і наслідки окупації німецькими військами під час Другої світової війни не вистояв перед пожежею? Хоча тоді згорів лише дах і завалився шпиль, все одно ця подія не аби як вразила жителів Парижа і весь світ.

Пожежа в Соборі Паризької Богоматері
Пожежа в Соборі Паризької Богоматері

Однією з оркас Собору є центральний вітраж. Такі вітражі називають трояндами.

Собор Паризької Богоматері. Південна троянда
Собор Паризької Богоматері. Південна троянда

Насправді Собор Паризької Богоматері приховує ще багато таємниць і дає підстави повертатися до нього ще і ще.

 

Схожі статті

Жінка відростила 13-метрові нігті та потрапила у Книгу рекордів Гіннеса: яка довжина була у її попередників?

63-річна жителька Міннесоти почала відрощувати свої нігті ще у школі. Проте, вона не перша, хто має таке досягнення. Ким були її попередниці та який рекорд тримали вони?

Відома іспанська акторка показала фото своєї доньки, батьком якої є її рідний син: як таке можливо?

Акторка показала фото однорічної доньки та зауважила, що вона цілковита копія свого батька. Подробиці історії читайте у матеріалі порталу Сенсація.