Олешківські піски – українське чудо світу

Один з найбільших пустельних масивів Європи розташований на території України в Херсонській області.

Олешківські піски – природне чудо на карті України і Європи. Але те, як саме воно утворилося досі незрозуміло. Існує багато гіпотез і легенд, проте незрозуміло що саме є правдою і першопричиною, а що завершило формування цього незвичного піщаного масиву.

У цій місцевості піски були давно, але тому вигляду, який ми бачимо зараз, можна завдячувати творцю заповідника Асканія-Нова барону Фальц-Фейну.

Олешківські піски
Олешківські піски

Олешківські піски – не суцільний піщаний масив. Він складається з окремих ділянок – масивів, кожна з яких відрізняється своїм унікальним ландшафтом, кліматом і тваринами.

Ще одна особливість, яка вирізняє Олешківські піски – те, що вони рухаються. Ця їхня властивість завдавала жителям навколишніх сіл багато незручностей, оскільки сягали будинків і перекривали виходи. Згодом межі пустелі засадили штучними насадженнями і піски припинили надокучати місцевим. Натомість стали ще одним туристичним місцем Півдня України.

Існує думка, що називати Олешківські піски пустелею не зовсім доцільно, адже під товщею піску є пласт води. Але при цьому її використання і розробка колодязів категорично заборонена. Якщо ж почати будь-які роботи з дослідження і видобутку води, її не вистачить рослинам. А, отже, пустеля розширюватиметься і перетвориться на справжню пустелю.

Колись на території Олешківських пісків відпрацьовували бомбардування льотчики країн Варшавського договору. Через це в лісах поблизу пустелі можна знайти снаряди того періоду. Також це стало причиною того, що ця місцевість малодосліджена. Та незважаючи на воєнну сторінку в історії природного парку, тут є всі умови для активного пішохідного, кінного, велосипедного, автотуризму.

Йога
Йога

На території Олешківських пісків займаються йогою і проводять різні змагання. Цьому сприяє унікальна природа, чисте повітря і неймовірно прозоре небо. Вночі тут можна побачити Чумацький шлях і повний місяць. Ті, хто відвідали це місце кажуть, що на Олешківських пісках місяць сходить настільки низько, що, здається, його можна торкнутися рукою.

Новини, інтерв’ю, цікаві історії ти знайдеш на сайті Сенсація
реклама

Поділіться статтею

Церковне свято 17 січня

Церковне свято 17 січня: що можна і не можна робити на Собор 70 апостолів – традиції та прикмети

Собор 70 апостолів Божих - важливе православне свято. Його церква встановила, аби віряни вшановували у рівній мірі всіх учнів Господніх та шанували історію.
Гороскоп на 17 січня 2022 року для всіх знаків зодіаку

Гороскоп на 17 січня 2022 року для всіх знаків зодіаку: день, який варто присвятити добру та милосердю

Гороскоп на 17 січня 2022 року для всіх знаків зодіаку обіцяє день пустих обіцянок, нещирості, непорозумінь та дрібних невдач. Детальніше дізнайтеся в статті.
Ксенія Мішина забрала єдиного сина і покинула Україну

32-річна Ксенія Мішина забрала єдиного сина і покинула Україну: після розриву з Еллертом ніхто не тримає

У період зимових канікул Ксенія Мішина вирішила відвідати свою матір та покинула кордони України разом з сином. Як проводить час акторка, дізнайтеся в нашій статті.
Вагітна Руслана Лижичко вийшла на сцену у довгій білій сорочці та повідомила неймовірне

Вагітна Руслана Лижичко вийшла на сцену у довгій білій сорочці та повідомила неймовірне: “Дитинка скоро з’явиться”

Відома українська співачка Руслана Лижичко все активніше проявляє себе у творчості та в шоу-бізнесі. Як на цей раз артистів вдалося потішити своїх шанувальників?
Одного замку Пугачовій замало? Максим Галкін розсекретив свої грандіозні плани, які не по кишені навіть мільйонерам

45-річний Максим Галкін розсекретив їхнє з Пугачовою грандіозне придбання: “Зібралися собі другий замок будувати”

Максим Галкін звернувся за послугами астролога і поділився грандіозними планами, які спантеличили навіть Аллу Пугачову. Детальніше дізнайтеся у статті.

Популярне

Останні новини