Стівен Хокінг — батько сучасної науки: непросте життя генія з важкою хворобою та інвалідністю

Розповідаємо про нелегке, але дуже насичене і видатне життя генія Стівена Хокінга.

Стівен Хокінг — відомий на весь світ фізик-теоретик і вчений. Він народився 8 січня 1942 року місті Оксфорд, що у Великобританії, в родині медиків.

Після середньої школи Стівен вступив до Оксфордського університету. Закінчивши його, отримав ступінь бакалавра, а через два роки став одним із перших докторів філософії коледжу Трініті-Холл при Кембриджському університеті.

Хвороба Стівена Хокінга — як вплинула на життя

В дитинстві маленького Стівена не турбували жодні хвороби чи недуги. Однак в молодості сталось те, що повністю перевернуло його життя. У Стівена Хокінга виявили страшну хворобу — бічний аміотрофічний склероз. Складні симптоми розвивались надзвичайно швидко і через короткий час майбутній геній залишився повністю паралізованим.

Однак паралізоване тіло не стало кінцем великої діяльності Стівена. Він усіма силами розвивався, займався самоосвітою, намагався відвідувати семінари та вивчати наукову літературу. Жага до життя та завзятість допомогли вченому отримати постійне членство в Лондонському королівському товаристві.

Життя Стівена Кінга
Життя Стівена Кінга

Весь цей час хвороба ускладнювалась і потребувала негайного вирішення. У 1985 році Стівен Хокінг переніс операцію на гортані. Після цього майбутній геній більше не міг розмовляти. Тоді його друзі інженери розробили синтезатора мови, який допомагав Стівену спілкуватись з оточуючими.

Однак навіть це не завадило вченому робити наукові відкриття. Все своє життя він присвячував активній роботі і ні на хвилину не задумувався все кинути.

Особисте життя Стівена Хокінга

Стівен Хокінг був одружений на Джейн Уайльд. Вони познайомились на благодійному вечорі і надзвичайно сильно сподобались один одному. Весілля відбулося 1965 році. Після цього у подружжя з’явились два сини і донька. Однак у 1991 році пара вирішила розійтись. Причини так і не оголосили.

Одруження Стівена Кінга
Одруження Стівена Кінга

У 1995 році Стівен Хокінг знову вирішив одружитись. Його обраницею стала доглядальниця Елайн Мейсон. Саме вона довгий час піклувалась про вченого. Однак через 11 років подружжя також вирішило розлучитись.

Весь час Стівена підтримували діти. До того ж, він був у хороших дружніх стосунках з голлівудським актором Джимом Керрі. Їх часто можна було побачити на зустрічах чи фотосесіях для журналів.

14 березня 2018 року великий вчений і геній Стівен Хокінг помер у власному будинку.

Читай нас в соцмережах

Поділіться статтею

Популярне

Схожі теми

Останні новини