Казали одне, по факту – інше: чи буде переведення годинників в Україні у 2025 році

З настанням березня 2025 року стала актуальною тема переведення годинників. Влітку минулого року Верховна Рада ухвалила законопроєкт про відміну переходу на літній час. Тож, переводимо чи ні?

Ще в липні 2024 року Верховна Рада України затвердила законопроєкт, згідно із яким годинники можна більше не переводити. Проте, чинності цей документ так і не набрав – і саме тому наприкінці березня 2025 року українці повинні будуть перевести стрілки годинників. В яку саме сторону і дату – розповідаємо далі.

Переведення годинників в українському суспільстві – усталена традиція. Вона обумовлена необхідністю більш раціонального використання світлового дня. Завдяки цій процедурі зменшуються витрати на опалення та електричну енергію. Також полегшується адаптація до природного циклу світлового дня.

Українцям розповіли, чи треба переводити годинники на літній час
Українцям розповіли, чи треба переводити годинники на літній час

Більшість сучасних гаджетів налаштовані на автоматичну зміну часу. Але механічні пристрої та кнопкові телефони все ж треба налаштувати вручну.

Вперше в Україні годинники стали переводити в період існування УНР (1918 рік). Щорічне переведення часу впровадили в 1981 році, коли країна знаходилась в складі СРСР. В незалежній Україні перехід на літній та зимовий час затвердили відповідною постановою Кабміну в 1996 році.

Годинники переводять щороку навесні і восени. Для цього обирають вихідний день – щоб у мешканців була можливість адаптуватись до часових змін.

В 2025 році годинники також треба перевести на літній час. Згідно із правилами діючого законодавства українці перейдуть на літній час в останню неділю березня, а саме – з 29 на 30 число. О 03 годині ночі годинникові стрілки переміщують вперед на 1 годину, щоб стрілки опинились на познічці 04 година ранку.

Українцям розповіли, чи треба переводити годинники на літній час
Українцям розповіли, чи треба переводити годинники на літній час

Порядок переведення годинників визначений постановою Кабміну No 509 від 13 травня 1996 року. Саме вона запровадила в України порядок обчислення часу зі щорічним переведенням годинкової стрілки. Навесні її потрібно посунути на 1 годину вперед в останню неділю березня. Восени, в останню неділю жовтня стрілки пересувають на годину назад – з 04 на 03 ранку.

Схожі статті

Великоднє диво – на світ прийшло троє українських янголят: у Києві молода мама народила трійню

У передвеликодні дні трапляються справжні дива - в одному з київських перинатальних центрів на світ з'явилися троє маленьких янголят. Це вже не перший випадок у цьому пологовому будинку.

Забуті українські імена: чи варто називати ними своїх дітей і повертати ці слова у буденність

Забуті українські імена є ключем до розуміння нашої культури, традицій і зв'язку поколінь. Вони можуть стати справжнім натхненням для сучасності, дарувати новизну та унікальність українського слова.

Вийти на пенсію у 60 років: як набрати потрібний стаж і отримати нарахування від держави

Вийти на пенсію у 60 років можна й реально, але потрібен відповідний стаж. Де його взяти, що і як для цього слід робити, якщо років суттєво не вистачає. Усе в матеріалі нижче.

Найкращі місця для відпочинку в січні: ТОП-6 вдалих способів, як і де можна провести відпустку

Провести свою відпустку можна гарно та чудово навіть в Україні. Туроператори розповіли, куди саме можна поїхати в січні, щоб провести незабутню відпустку, без закордону!

За скільки метрів від сусідського паркана саджають дерева: для кущів і дерев відстань – різна

Мирне співіснування сусідів може бути перерване через кущі та дерева. За скільки метрів від паркану їх саджають, щоб відносини із сусідами залишились доброзичливими? "Сенсація" розповідає подробиці.

Як на Новий рік працюватимуть “Нова пошта”, “Укрпошта” і банки: графіки вже оприлюднено

Українські банки та пошти розповіли, за яким графіком будуть працювати на новорічні свята. Розповідаємо, коли клієнти "Нової пошти", "Укрпошти" і банківських установ зможуть відвідати відділення.