Ще в липні 2024 року Верховна Рада України затвердила законопроєкт, згідно із яким годинники можна більше не переводити. Проте, чинності цей документ так і не набрав – і саме тому наприкінці березня 2025 року українці повинні будуть перевести стрілки годинників. В яку саме сторону і дату – розповідаємо далі.
Переведення годинників в українському суспільстві – усталена традиція. Вона обумовлена необхідністю більш раціонального використання світлового дня. Завдяки цій процедурі зменшуються витрати на опалення та електричну енергію. Також полегшується адаптація до природного циклу світлового дня.

Більшість сучасних гаджетів налаштовані на автоматичну зміну часу. Але механічні пристрої та кнопкові телефони все ж треба налаштувати вручну.
Вперше в Україні годинники стали переводити в період існування УНР (1918 рік). Щорічне переведення часу впровадили в 1981 році, коли країна знаходилась в складі СРСР. В незалежній Україні перехід на літній та зимовий час затвердили відповідною постановою Кабміну в 1996 році.
Годинники переводять щороку навесні і восени. Для цього обирають вихідний день – щоб у мешканців була можливість адаптуватись до часових змін.
В 2025 році годинники також треба перевести на літній час. Згідно із правилами діючого законодавства українці перейдуть на літній час в останню неділю березня, а саме – з 29 на 30 число. О 03 годині ночі годинникові стрілки переміщують вперед на 1 годину, щоб стрілки опинились на познічці 04 година ранку.

Порядок переведення годинників визначений постановою Кабміну No 509 від 13 травня 1996 року. Саме вона запровадила в України порядок обчислення часу зі щорічним переведенням годинкової стрілки. Навесні її потрібно посунути на 1 годину вперед в останню неділю березня. Восени, в останню неділю жовтня стрілки пересувають на годину назад – з 04 на 03 ранку.