Космічна подорож українського прапора: як перший астронавт України Леонід Каденюк задав патріотичний тренд

У кожного в житті є мрія, заради якої ми ладні на все: очікування, зміна віку, кропітка робота до втрати свідомості, відмова від багатьох життєвих благ та головне, пожертвування собою.

Одним з таких відважних мрійників був і Леонід Костянтинович Каденюк. Це людина з великої літери й перший астронавт незалежної України, який йшов до своєї мрії 36 років. Леонід з самого дитинства мріяв стати космонавтом і він ним став. Став попри все. Та якби не його характер, нічого б так і не вийшло.

Леонід Каденюк

Насправді, ми всі мрійники з дитинства, але ви замислювалися хоч раз, скільки треба мати сил та наснаги, аби дотягнути свою заповітну мрію у доросле життя, не втратити її через вузьке світосприйняття оточення, та ще й перетворити її у конкретну ціль? А потім, цю саму ж ціль свого життя, розбити на маленькі поступові кроки. Так, вони не завжди будуть вдалими й навіть у своїй більшості – невдалими, а деякі з них просто нереальними. Варто розуміти, що ви будете багато падати і кожен раз намагатися знов піднятися наче вперше і йти далі напролом.

Коли мрія справжня, то всесвіт стає на твій бік, так сталося і з Леонідом, адже у 16 років його б ніхто не взяв на навчання, але його мати, яка бажала своєму синові щастя, поїхала до РАГСу й змінила запис у метриці, як їй це вдалося, залишається таємницею. І тоді вже “старший” на цілий рік, який вирішував його долю, Леонід вступив до омріяного Чернігівського вищого військового авіаційного коледжу льотчиків, де й отримав диплом льотчика-інженера за спеціальністю “Пілотування та експлуатація літальних апаратів” – це стало його першим кроком до мрії.

А ось далі на Каденюка чекали неймовірно виснажливі випробування на грані життя й смерті. Але такі були тодішні стандарти льотчиків, адже обирали лише найкращих. Наприклад, астронавта били електричним струмом до зупинки серця, а потім реанімували. Далі була радіація. Всіх претендентів по черзі відправляли в кабіну винищувача, яку повністю наповнювали радіацією у кожного претендента було цілих пів години аби злетіти і повернутися напівпритомним назад. І лише після таких ризикованих випробувань і роботи Леонід Каденюк став кваліфікованим космонавтом-випробувачем.

І лише у 1995 році чоловік нарешті став членом групи космонавтів Національного космічного агентства України. Відтоді розпочалася інтенсивна підготовка до польоту його мрії. Леонід Каденюк пройшов підготовку в NASA, що знаходиться в Америці. До речі, туди ж він і переїхав зі своєю родиною.

19 листопада 1997 року Леонід Каденюк та ще чотири члени його екіпажу здійснили довгоочікуваний політ у космос, який став реальним і надважливим для цілої країни.

“Я чекав цієї миті цілих 36 років, із 10-річного віку, а полетів у 46 років. Я сидів спокійно і це мене самого вразило. Думав, 20 років чекав і  20 секунд почекаю”, – розповідав Леонід Каденюк.

Знаковими подіями цього польоту стало те, що саме Каденюк розвіяв у космосі український прапор під національний гімн, уявити наскільки це було масштабно зараз складно. Це ніби якась картинка у кіно. Також у багажі Леоніда був український герб, герб Києва і видатний “Кобзар” Тараса Шевченка.

Леонід з прапором і гербом України в космосі

Всі ці речі мають певну відзнаку про політ у космос. А сам астронавт – здійснену мрію, до якої він йшов цілих 36 років долаючи все на своєму шляху.

Отже, Леонід Каденюк є справжнім прикладом того, що будь-яка мрія має право на життя за умови виснажливої роботи й чітко поставлених покрокових цілей на шляху до неї.

Ніколи не втрачайте віри у свої мрії, які ще й можуть прославити нашу рідну і незалежну Україну. Просто йдіть своїм шляхом впевнено і без сумнівів та великих сподівань, як це зробив наш земляк, який пішов з життя 31 січня 2018 року та залишився справжнім українським героєм.

Схожі статті

Захмарні ціни та невтішний прогноз щодо картоплі: вже цієї зими українці відчують наслідки липневої спеки

Нині українці надають перевагу імпортній картоплі, оскільки вона дешевша за нашу рідненьку. На зниження цін влітку впливає перевищення попиту над пропозицією.

Народила в 66, а у 78 доньку забрали: історія найстаршої матері України та її дитини отримала продовження

Історія найстаршої мами України та її неповнолітньої доньки-підлітка отримала несподіване продовження. Як склалася доля дівчинки і де вона зараз.

Їй вже 42: як склалася доля і як сьогодні виглядає українська дівчинка-мауглі Оксана Малая (ФОТО)

Свого часу історія знаменитої дівчинки-Мауглі вразила всю країну, а обличчя героїні тисячі сюжетів знали абсолютно всі. Що з нею стало після отримання такої слави?

Народила в 11 і в 14: як склалася доля наймолодшої мами України та як сьогодні виглядають її діти (ФОТО)

20 років тому Надія Гнатюк стала наймолодшою матір'ю в країні. Дівчина народила малюка в 11 і одразу ж стала знаменитістю на батьківщині. Як вона поживає зараз?

Їм скоро буде по 8 років: як склалася доля і як сьогодні виглядають одеські п’ятернята та їхня мама (ФОТО)

2016 року в мережі прогриміла новина про те, що в Одесі жінка народила 5 дітей. Про неї знімали безліч сюжетів, писали на різних платформах, але щастя йшло за руку з бідою.

Новий законопроєкт про мобілізацію: хто має право на відстрочку, електронні повістки та що буде з ухилянтами

Український уряд вніс новий законопроєкт до Ради, який стосується мобілізації, обмежень по відношенню до ухилянтів та відстрочки. Детальніше в нашому матеріалі.