Вона потрапила у книгу рекордів Гіннеса: історія оптимістичної печери, яку не розповідав Нікіта Добринін

Іноді, ми навіть не підозрюємо чого не знаємо про світ загалом та про місця, де ми живемо. Це ж стосується й України, в якій ми мало чого змогли розвідати, адже постійно шукаємо краєвиди за кордоном.

Є доволі цікаві місця на території України, які потрапили у знамениту книгу рекордів Гіннеса. Але сьогодні ми поговоримо лише про одну, але дуже загадкову і не до кінця досліджену локацію у Тернопільській області.

Оптимістична печера – це справжня скарбниця, яка приховує загадки минулого. Тисячі туристів виходять із зони комфорту, щоб побачити підземні лабіринти на власні очі. Які, до того ж нескінченні. Адже повна територія і шлях оптимістичної печери ще не виявлено. Саме це і є однією з її особливостей. Це найдовша гіпсова печера на планеті, і друга після Мамонтової у США за величиною печера.

Історія назви

Оптимістична печера

Походження назви даної печери є доволі цікавим, його можна назвати “Іронією долі”. Річ в тому, що колеги першовідкривачів цього місця до останнього не вірили у їхній успіх, іронічно називаючи їх оптимістами. Але коли всі зусилля мали успіх, вони були неймовірно здивовані. Відома на цей час довжина печери – понад 210 кілометрів, але з кожною новою експедицією вченим вдається відкривати нові проходи. Саме тому визначити розмір печери неможливо.

Її містичні зали і коридори немов відкривають портал в інший світ і дарують незабутні відчуття. А от на вигляд Оптимістична печера це – складний за будовою горизонтальний площинний лабіринт гротів, ходів та галерей різної форми та розміру, закладений у 20-метровому шарі темно-бурого та жовтувато-сірого гіпсу. А навколо неї неймовірно красива вода.

Дорога

Оптимістична печера в Україні

Необхідно дістатися до невеликого села Королівка, що на Тернопільщині. Необхідно знайти будинок із великою вивіскою “Печера Оптимістична” і там записатися на екскурсію.

Отже, через постійні зміни у розмірах та у цікавій історії відкриття цього міста львівськими вченими, вона й отримала відзнаку в книзі рекордів Гіннеса. А ми маємо пишатися тим, що маємо відношення до такої неймовірної країни, як Україна.

Схожі статті

Забуті українські імена: чи варто називати ними своїх дітей і повертати ці слова у буденність

Забуті українські імена є ключем до розуміння нашої культури, традицій і зв'язку поколінь. Вони можуть стати справжнім натхненням для сучасності, дарувати новизну та унікальність українського слова.

Казали одне, по факту – інше: чи буде переведення годинників в Україні у 2025 році

З настанням березня 2025 року стала актуальною тема переведення годинників. Влітку минулого року Верховна Рада ухвалила законопроєкт про відміну переходу на літній час. Тож, переводимо чи ні?

Вийти на пенсію у 60 років: як набрати потрібний стаж і отримати нарахування від держави

Вийти на пенсію у 60 років можна й реально, але потрібен відповідний стаж. Де його взяти, що і як для цього слід робити, якщо років суттєво не вистачає. Усе в матеріалі нижче.

Найкращі місця для відпочинку в січні: ТОП-6 вдалих способів, як і де можна провести відпустку

Провести свою відпустку можна гарно та чудово навіть в Україні. Туроператори розповіли, куди саме можна поїхати в січні, щоб провести незабутню відпустку, без закордону!

За скільки метрів від сусідського паркана саджають дерева: для кущів і дерев відстань – різна

Мирне співіснування сусідів може бути перерване через кущі та дерева. За скільки метрів від паркану їх саджають, щоб відносини із сусідами залишились доброзичливими? "Сенсація" розповідає подробиці.

Як на Новий рік працюватимуть “Нова пошта”, “Укрпошта” і банки: графіки вже оприлюднено

Українські банки та пошти розповіли, за яким графіком будуть працювати на новорічні свята. Розповідаємо, коли клієнти "Нової пошти", "Укрпошти" і банківських установ зможуть відвідати відділення.