Які продукти викликають майже наркотичну залежність: їх всього 5 і вони присутні у вашому раціоні

Розповідаємо, чому деякі продукти хочеться їсти постійно і як боротись із цим бажанням.  

Деяка їжа викликає настільки сильне бажання спробувати ще, що прослідковується схожість з наркотичною залежністю. Шкідливі харчові звички не дають нам усвідомлювати, коли організм наситився і що пора зупинитися. До того ж, це можуть бути навіть спортсмени, які в основному слідкують за своїм харчуванням, але інколи не можуть відмовити у шоколаді. Розповідаємо, які ще продукти попали до списку, які викликають залежність.  

Газовані напої 

Газовані напої

Цей продукт враховує такі тривалі розробки технологів як поєднання смаків, привабливий колір, запах, вплив на відчуття спраги. До того ж, деякі напої містять в собі кофеїн, який викликає звикання і великий вміст цукру. Все це зроблено для того, щоб викликати бажання пити газовані напої постійно. І якщо подивитись глибше, то вони не можуть втамовувати спрагу, а лише підсилюють її, а їх хімічний склад не може приносити користь.  

Чіпси 

Чіпси

Від цього продукту важко відмовитись, відкривши пачку і скоштувавши хоч одну. До того ж, не обов’язково бути голодним, щоб їх з’їсти. У цього стану є назва — гіперфагія. Цей коли людина їсть не для того, щоб насититись, а щоб отримати задоволення від їжі. Для цього деякі виробники додають підсилювачі смаку, які активують центри задоволення в мозку. Тому підсвідомо цей продукт хочеться більше і більше, але користі він зовсім не приносить.  

Копчене м’ясо 

Цей продукт містить в собі велику кількість тваринних жирів, які при частому споживанні викликають звикання. До того ж, вони мають чимало хімічних добавок, високий вміст солі і крохмалю, а також високу калорійність. Тому, якщо ви прихильні до таких продуктів, то краще обирати з мінімальною обробкою або ж готувати самостійно. У такому випадку, ви будете впевнені у складі продукту, який не зашкодить організму.  

Морозиво і шоколад 

Ці продукти мають великий вміст жирів та цукру. До того ж, морозиво може викликати стан схожий до ейфорії. Тому логічно, чому організм потребує його більше і більше. З шоколадом складніше. Він виробляє у нашому організмі серотонін завдяки теоброміну — алкалоїду, який працює як легкий антидепресант. Справжній шоколад дещо гіркий, тому виробники намагаються самостійно збагатити його смак добавками, жирами, цукром, які викликають звикання. У такому випадку потрібно обирати продукти з максимально натуральним складом. Це стосується як морозива, так і шоколаду.  

Схожі статті

Цей вид м’яса обходить курку та індичку за всіма параметрами: краще, ніж все інше разом узяте

Дієтологи назвали найкорисніший вид м'яса, яке не має конкурентів. Воно засвоюється організмом на 90% та його першим дають у вигляді м'ясного прикорму малюкам.

Прощавай, “голлівудська посмішка”: чому зуби жовтіють, навіть якщо ви їх чистите двічі на день

Пасти, що відбілюють, і гелі для зубів, смужки для домашнього догляду і навіть професійне відбілювання, але бажаного результату немає. Чому зуби жовтіють? І чи можна це запобігти?

1 дешевий продукт із раціону може стати ключем до 100-річного ювілею – секрет всіх довгожителів

Довгожителі як ніхто знають, які продукти потрібно вживати, щоб бути здоровими - який 1 інгредієнт може прибавити вам роки, якщо його їсти на регулярній основі?

5 продуктів, які допомагають виспатися: їх можна і треба їсти на ніч – “дієта” від безсоння

Багато людей мають проблеми зі сном, але в їхніх силах їх подолати - внесіть ці 5 продуктів до вашого щоденного раціону, щоб нормально засинати не прокидатись посеред ночі.

Простий тест на старість: експерти назвали вправу, яка покаже реальний вік та рівень здоров’я

Цей популярний тест, який складається з двох простих вправ, допоможе перевірити ваш стан здоров'я, а також визначити реальний вік. Мільйони людей із усього світу вже встигли його пройти.

Викиньте ці чашки: з якого посуду не можна пити чай і каву – організм вам не “подякує”

Ніхто не задумується про те, чи має влеике значення, з якого посуду ви їсте та п'єте різні напої, а дарма - з яких чашок не можна пити чай і каву?