Цей мікроелемент надзвичайно важливий для нашого організму, тому варто звернути на нього увагу. Цинк бере участь в гормональному обміні, рості волосся і нігтів, а також сприяє зміцненню імунної системи. Цей мікроелемент допомагає швидше регенерувати тканину, тому часто входить до складу кремів для загоєння.
Медики попереджають: при нестачі цинку захисні клітини організму – Т-хелпери і Т-кілери – синтезуються в недостатній кількості. В результаті імунітет людини слабшає.
Крім того, цинк запобігає розмноженню риновірусів, які в більшості випадків є збудниками застуди.
Достатня кількість цинку в організмі допомагає зміцнити імунну систему і підтримувати її роботу на належному рівні, щоб звести до мінімуму ризик застудних захворювань.
В організмі цинк міститься в клітинах, волоссі, кістковій і м’язовій тканинах. Добова рекомендована норма становить 7-10 мг.
Мікроелемент у великій кількості міститься в продуктах тваринного походження – морепродуктах, яловичині, сирі. У рослинних продуктах його менше, хоча, наприклад, овес і бразильські горіхи містять 4 мг цинку на 100 г.
ЦинкВажливо враховувати вплив інших факторів на цинк. Фітінові кислоти, які містяться в зерні і бобових, перешкоджають засвоєнню цинку в організмі.
А ось лимонна кислота, навпаки, покращує доступність мікроелемента з рослинних продуктів.
Особливу увагу на баланс цинку в організмі, і не тільки в разі захворювань, повинні звернути вегетаріанці і ті, хто сидить на монодієті, вважають лікарі. Визначити рівень цинку в організмі можна, тільки здавши відповідний аналіз.