Чим небезпечний дефіцит магнію в організмі і як його поповнити

Дефіцит магнію виникає через стреси, вживання алкоголю, прийом деяких ліків, діабет, захворювання шлунково-кишкового тракту, нирок і інші проблеми зі здоров'ям.

В організмі людини міститься не більше 28 грамів магнію, однак насправді ця мікроскопічна доза має величезне значення.

Магній бере участь майже у всіх біохімічних процесах організму. Він регулює роботу нервової і серцево-судинної систем, бере безпосередню участь у виробленні понад 300 ключових ферментів.

Також цей мікроелемент підтримує здоров’я кісток, допомагає синтезувати білок і енергію, а також відповідає за розслаблення м’язів. І це лише частина його функцій, зазначають лікарі.

Дефіцит магнію виникає через стреси, вживання алкоголю, прийом деяких ліків, діабет, захворювання шлунково-кишкового тракту, нирок і інші порушення здоров’я. Людина стає тривожною, дратівливою, з’являється плаксивість і розлади нервової системи аж до депресії.

Через підвищену тягу до солодощів і стійкість до інсуліну може розвинутися діабет. Починає мучити постійна втома, працездатність падає. Це пов’язано з тим, що клітини не можуть виробляти достатню кількість енергії, вважають лікарі.

Через нестачу магнію не може нормально засвоюватися кальцій, що призводить до розвитку захворювань кісток. Починаються судоми ніг – саме в великих м’язах ніг знаходяться «магнієві депо», які тонко реагують на його дефіцит.

Магній

Людину починають турбувати «безпричинні» головні болі, через звуження кровоносних судин і недостатнє живлення головного мозку погіршується концентрація і знижується пам’ять.

Більше того, дисбаланс магнію і кальцію, які впливають на розслаблення і напругу серцевого м’яза, можуть привести до порушень серцевого ритму.

Щоб уникнути цих всіх серйозних проблем, лікарі рекомендують перевірити рівень магнію в організмі. При сильній його нестачі поповнити запаси в організмі допоможуть лікарські препарати. Для корекції невеликого відхилення досить 400-500 мг магнію на добу.

Магній також міститься в деяких продуктах – горіхах, насінні, висівках, какао, зелених листових овочах, брокколі, кольрабі, бананах, авокадо і крупах.

Тож відсутність стресів і правильне харчування допоможуть уникнути дефіциту магнію в організмі.

Схожі статті

Цей вид м’яса обходить курку та індичку за всіма параметрами: краще, ніж все інше разом узяте

Дієтологи назвали найкорисніший вид м'яса, яке не має конкурентів. Воно засвоюється організмом на 90% та його першим дають у вигляді м'ясного прикорму малюкам.

Прощавай, “голлівудська посмішка”: чому зуби жовтіють, навіть якщо ви їх чистите двічі на день

Пасти, що відбілюють, і гелі для зубів, смужки для домашнього догляду і навіть професійне відбілювання, але бажаного результату немає. Чому зуби жовтіють? І чи можна це запобігти?

1 дешевий продукт із раціону може стати ключем до 100-річного ювілею – секрет всіх довгожителів

Довгожителі як ніхто знають, які продукти потрібно вживати, щоб бути здоровими - який 1 інгредієнт може прибавити вам роки, якщо його їсти на регулярній основі?

5 продуктів, які допомагають виспатися: їх можна і треба їсти на ніч – “дієта” від безсоння

Багато людей мають проблеми зі сном, але в їхніх силах їх подолати - внесіть ці 5 продуктів до вашого щоденного раціону, щоб нормально засинати не прокидатись посеред ночі.

Простий тест на старість: експерти назвали вправу, яка покаже реальний вік та рівень здоров’я

Цей популярний тест, який складається з двох простих вправ, допоможе перевірити ваш стан здоров'я, а також визначити реальний вік. Мільйони людей із усього світу вже встигли його пройти.

Викиньте ці чашки: з якого посуду не можна пити чай і каву – організм вам не “подякує”

Ніхто не задумується про те, чи має влеике значення, з якого посуду ви їсте та п'єте різні напої, а дарма - з яких чашок не можна пити чай і каву?