У інформаційному випуску новин ВВСNewsУкраїна розповіли про дві історії, де родичі повинні були самостійно пошукати кисневі концентратори для своїх найближчих рідних.
Павло Морозов розповів, що його 74-річну маму збиралися виписувати тоді, коли дихати вона ще добре не могла – на її місце вже чекав інший хворий. Сина хворої попросили, щоб він сам забезпечив їй кисень.
На щастя, Павлові вдалося знайти волонтерів, які йому допомогли і так врятувати маму.
Бабусі Анастасії Сміхун 85 років. Онука розповіла, що родичка заразилася коронавірусом уже в лікарні, перебуваючи на лікуванні основної недуги. Але, щоб її лікувати від вірусу, родичам також поставили умову самостійно придбати для бабусі пристрій для дихання.
Тим часом, Степанов повідомив, що станом на 23 листопада в Україні понад 53 тисячі «ковідних» ліжок при заповненості 28 тисячами хворих. У той же час є статистика про забезпечення киснем лише 26 тисяч ліжок.
Користуючись звичайним математичним підрахунком, 2 тисячі хворих залишилися без постійної подачі кисню. Адже «ковідними» можна вважати тільки ті ліжка, які під’єднані до апаратів, що забезпечують подачу кисню, кажуть волонтери. Адже в лікарні потрапляють уже в такому стані, коли кисень необхідний.