Як боротися з емоційним вигоранням: рекомендації психологів

Ви повинні стати найсуворішим начальником і контролером самому собі.

Пандемія коронавірусу дуже змінила наше життя – вчитися і працювати доводиться віддалено. Невід’ємною частиною життя багатьох став Zoom. Все це так чи інакше веде до емоційного вигоряння. Як впоратися з цим станом, розповідаємо в цьому матеріалі.

Психологи радять не ігнорувати симптоми вигоряння, прислухатися до себе. Дуже важливо визнати, що проблема справді у вас присутня. Для емоційного вигорання характерні поступовий занепад сил, втрата колишнього рівня енергії, поява плаксивості, надмірне невдоволення собою.

Щоб виправити ситуацію, необхідно скласти і дотримуватися збалансованого порядку дня, який буде передбачати час і на навчання, і на роботу, і на відпочинок.

Психологи рекомендують суворо дотримуватися принципу, що робочий час – тільки для роботи. Перерви мають бути чітко регламентовані. Забороніть собі їсти за робочим столом.

Емоційне вигорання
Емоційне вигорання

Дуже важливо спланувати свій відпочинок. Лежання на дивані в вихідний день не допоможе емоційно відновитися. Варто виділити один повністю вільний день від роботи і навчання і присвятити його релаксації, новим враженням.

Експерти також радять позбавлятися від монотонності в роботі. Наприклад, можна включити в розклад якісь оригінальні, нові справи. Хоча б вивчити два японських ієрогліфа, пояснюють психологи.

Не потрібно формувати нові шкідливі звички – вставати за хвилину до початку роботи, обідати за робочим столом, пити енергетики, працювати ночами. Такі звички швидко засвоюються, а ось позбутися ж від них дуже складно.

Схожі статті

5 продуктів, які допомагають виспатися: їх можна і треба їсти на ніч – “дієта” від безсоння

Багато людей мають проблеми зі сном, але в їхніх силах їх подолати - внесіть ці 5 продуктів до вашого щоденного раціону, щоб нормально засинати не прокидатись посеред ночі.

Простий тест на старість: експерти назвали вправу, яка покаже реальний вік та рівень здоров’я

Цей популярний тест, який складається з двох простих вправ, допоможе перевірити ваш стан здоров'я, а також визначити реальний вік. Мільйони людей із усього світу вже встигли його пройти.

Викиньте ці чашки: з якого посуду не можна пити чай і каву – організм вам не “подякує”

Ніхто не задумується про те, чи має влеике значення, з якого посуду ви їсте та п'єте різні напої, а дарма - з яких чашок не можна пити чай і каву?

Марина Боржемська розповіла, як прості кроки змінюють ваше тіло та здоров’я – всього 10 хвилин

Зірковий фітнес-тренер Марина Боржемська розповіла про найпростіший спосіб підтримки здоров'я та активності на високому рівні. Що відбувається в організмі з кожним пройденим кроком?

Секрет довголіття від 95-річного лікаря: що він їсть щодня для міцного здоров’я і молодості

Більшість людей впевнена, що здоров'я залежить від фізичної активності. Але насправді значно більше вирішує харчування. Тож що варто їсти, аби навіть в старості залишатися енергійними та бадьорими?

Яка має бути температура в лазні для отримання максимальної користі: все не так просто

Правильний температурний режим відіграє ключову роль у досягненні максимальної користі від походу до лазні. Експерти пояснили, який має бути баланс між комфортом, безпекою та користю.