Нітрати, нітрати всюди: як вибрати якісний кавун і чому нітратомір не відображає реальної картини?

Через одне лише слово "нітрати" у людей може зникнути бажання купувати кавуни. Але навколо них є дуже багато міфів. І розповсюджує їх навіть Юрій Горбунов.

Знову літо й знову нітрати викликають занепокоєння у людей. Однак у цієї фобії немає жодного підґрунтя. Про це неодноразово розповідали різноманітні науковці, експерти та блогери. Іноді вони поєднуються в одну людину, як лікар Євген Комаровський.

Але ми опираємося виключно на перевірені наукові дослідження та факти. І перше, що потрібно знати, — важливість нітратів для рослин. Так, вони не просто є забаганкою фермерів чи виробників, а необхідною складовою для ефективного зростання.

Та найцікавішим є те, що нітрати — не є злом і для людини. Звісно, надвисока концентрація здатна спричинити шкоду. Але це стосується будь-яких сполук. В помірних кількостях нітрати навіть корисні, а в аптеках можна зустріти препарати, в яких вони є однією зі складових.

Але ж тестер світить вам червоним та попереджає про високий вміст нітратів. Тобто кавун їсти не можна. Навіть Юрій Горбунов демонструє це у власних соціальних мережах. Він же не буде розповсюджувати неперевірену інформацію на широку аудиторію?

Юрій Горбунов демонструє роботу тестеру нітратів на кавуні
Юрій Горбунов демонструє роботу тестеру нітратів на кавуні

При всій повазі до Юрія Горбунова, він не є науковцем. І його не менш прекрасна дружина Катерина Осадча теж не може підказати йому правильну відповідь, бо також працює на телебаченні, а не в лабораторії. А суть роботи тестерів вказана в їхній же інструкції: вимірювання солей.

Саме всіх солей, включаючи хлориди, нітрити та сульфати, а не виключно нітрати. Тобто результати тестера демонструють просто електропровідність. І якщо ви будете тестувати кілька разів в одному місці чи різних, то завжди отримаєте різні результати.

Якщо ви хочете дійсно перевірити наявність в кавуні шкідливих нітратів, то для цього вам знадобляться специфічні смужки-тестери, які реагують лише на них. Але запевняємо, що з високою ймовірністю результат буде не лише в межах норми, а ідеальним.

Що ж робити? Просто насолоджуйтеся хорошою їжею. І перейматися потрібно не через нітрати, а через недостатньо смачний кавун. Але завдяки простим та перевіреним рекомендаціям ви легко зможете обрати якісну гарбузину.

Експерти розповіли про справжній вміст нітратів в кавунах
Експерти розповіли про справжній вміст нітратів в кавунах

Дієві поради для вибору якісних кавунів

Купувати такий товар потрібно тільки у перевірених продавців. Ідеальним місцем завжди є супермаркети, які уважно вивчають постачальників перед складанням договору. Та навіть у цьому випадку важлива обачність. В жодному випадку не купуйте побиті кавуни. Навіть за зниженою ціною. Дрібні пошкодження можуть не вплинути на смак, та краще не ризикувати.

Оглядаючи кавун, зверніть увагу на розмір жовтої плями. Вона з’являється на стороні, якою плід лежав на землі. Більша пляма свідчить про довше дозрівання. При цьому шкірка має бути тьмяною, що свідчить про стиглість. Блиск — ознака того, що кавун зірвали зарано. Також, оглядаючи гарбузину, зверніть увагу на її форму. Вона повинна бути симетричною, оскільки нестандартна форма може відобразитися на смаку та текстурі.

Звісно ж, можна постукати кавун, щоб перевірити його стиглість:

  • глибокий звук — ідеальний стан;
  • глухий чи рівний — перезрілий;
  • високий звук — недостатньо стиглий.

Також звертайте увагу на вагу. Чим важче кавун при тих же розмірах, тим соковитішим та смачнішим він буде.

Перевірити стиглість кавуна можна легеньким постукуванням по ньому
Перевірити стиглість кавуна можна легеньким постукуванням по ньому

Схожі статті

Як бути енергійними без кави: ТОП-5 способів, які допоможуть стати продуктивними

Щоб мати достатньо сил для праці та не засинати на робочому місці — не обовʼязково пити для цього каву. Розпочати новий день можна і по-іншому. Як саме — "Сенсація" розповість далі.

Додайте ці 2 продукти у свій раціон – будете бадьорі зранку: забудьте про стан “сонна муха”

Зазвичай остаточно прокинутися та якісно провести день нам допомагає ранкова кава, але далеко не всім можна споживати даний продукт. І навіщо, якщо його можна замінити?

Яку просту вправу можна робити замість 10000 кроків на день: вона рівноцінна і дуже приємна

Фахівці кажуть, що задля підтримки емоційного здоровʼя необхідно щодня проходити по 10 тисяч кроків. Однак покращити самопочуття допомагає не тільки ходьба. Є й інший, не менш ефективний спосіб.

Улюблена крупа ацтеків: дієтологи наперебій розхвалюють амарант – що це таке і з чим його їдять

За думкою дієтологів, якщо двічі або тричі на тиждень їсти амарант, то ваше здоров'я значно покращиться - що це за крупа та з чим її можна і треба їсти?

Якщо бачите у складі продукту пальмову олію, побережіть себе і не беріть: чим шкідлива “пальма”

Науковці провели дослідження та з'ясували, чому не варто куштувати будь-які продукти, що містять в своєму складі пальмову олію. Уже відомо, до чого це може призвести.

Ці 5 страв “ризиковано” замовляти в недорогих ресторанах: пускають в рецепти “неліквід”

Фахівці назвали ТОП-5 популярних ресторанних страв, які варто замовляти лише у перевірених закладах. Одна помилка може коштувати надто дорого!