Цікаво, що в Україні таке поняття, як “пенсія”, з’явилося у 18 сторіччі, проте, грошові виплати від держави у тому вигляді, в якому ми знаємо їх зараз виникли в СРСР.
Державні пенсійні виплати – це дуже суперечливе питання у нашій країні. Ледь не кожен другий кандидат піариться за рахунок гучних гасел про підвищення соціальної платні літнім людям. Тим не менш, вкотре в Україні буде підвищено пенсійний вік.
На сьогоднішній день, для того, щоб вийти на пенсію жінці, їй потрібно досягти 59,5 років. Тепер всім, представницям прекрасної статі потрібно досягти 60 років для того, щоб мати змогу вийти на пенсію. Це стосуватиметься громадянок України, які народилися після 1 квітня 1961 року, сказано в статті 26 закону.
Чому правила змінилися знову?
Протягом кількох років пенсійний вік підвищувався в Україні, чим викликав незадоволення широких верств населення. Справа в тому, що у 2011 році, ще уряд Віктора Януковича почав програму реформування. Потреба була викликана тим, що міжнародний валютний фонд поставив Україні умову отримання нового грошового траншу.
Нагадаємо, що до 2011 року жінки мали право вийти на пенсію у 55 років, а чоловікам дозволялося піти на заслужений відпочинок у 60 років.
ПенсіяДля того, щоб стати пенсіонером у 2021 році, потрібно мати мінімальний трудовий стаж 28 років. З наступного року, ця вимога збільшиться до 29 років. Якщо такого немає – вихід на пенсію дозволений з 63 років.
Скільки становить сьогодні мінімальна пенсія в Україні?
Станом на 1 січня 2021 року розмір мінімальної пенсії в Україні становить 1769 грн. Тим не менш, планується, що дохід літньої людини збільшиться і вже у грудні 2021 року він буде становити 1934 гривні.