Не будете чхати і “температурити”: що їсти взимку, щоб підтримати імунну систему

Почалася зима і час подумати про підтримку свого імунітету. У матеріалі ви дізнаєтеся, які продукти допоможуть не просто пережити ці три холодні місяці, а й насолодитися ними без хвороб.

Всі знають, що в зимовий період особливо важливою є підтримка імунної системи. Через низьку температуру, вогкість і відсутність сонця організм людини не витримує і стає сприйнятливим до різних вірусних і застудних захворювань. Фахівці поділилися порадами та лайфхаками, як узимку залишатися здоровими, активними та красивими.

Головним і ключовим фактором підтримки імунітету звичайно є харчування, яке допоможе вашому організму не просто пережити зиму, але провести її активно.

Обов’язково включіть у свій раціон харчування фрукти та овочі, які багаті на вітаміни та антиоксиданти. Особливо корисні всі види цитрусових, які вдосталь є в будь-якому супермаркеті, ківі, морква шпинат та броколі.

Що їсти взимку, щоб підтримати імунну систему

Не забувайте про продукти з багатим вмістом вітаміну D. Він є в потрібних кількостях у рибі, грибах та яйцях. Також нестачу сонячного світла поповнюють молочні продукти.

Антибактеріальними та протизапальними властивостями має часник та імбірь, які теж необхідно включити у повсякденний раціон. Також на столі повинні бути присутні природні антибіотики – куркума, часник та перець чилі.

Фахівці також радять не нехтувати ферментованими продуктами, які допомагають роботі кишківника та підтримці його мікрофлори, що теж позитивно впливає на імунітет. До цієї групи продуктів належать – квашена капуста, огірки, кефір та всілякі йогурти.

Виключіть зі свого раціону цукор і рафіноване біле борошно, які сильно шкодять кишківнику.

Також приділіть увагу здоровому повноцінному сну та фізичним навантаженням.

Схожі статті

Цей 1 популярний фрукт більше не купую: екзотика, яка може погано вплинути на зір

Про нього багато хто говорить, наче про "вітамінний скарб". Але спеціалісти наголошують: він не такий корисний, яким здається. Особливо для очей. Що це за фрукт і кому краще обмежити його споживання?

Ця звичка додає 20 см до вашої талії: простий спосіб прибрати зайвий жир з живота

Чимало людей не розуміють не лише базових принципів схуднення, ні навіть причин і особливостей набору зайвих кілограмів. А без цього майже неможливо досягнути омріяної стрункості.

Кориця та кава: гастроентерологи назвали 3 наслідки їхнього спільного вживання

Кориця у каві — це дрібниця, яка змінює все. І смак приємніший, і цукру менше хочеться. Але мало хто знає, як така дешева спеція впливає на наше самопочуття при регулярному вживанні.

Можна їсти хоч щодня, не набираючи ні грама зайвої ваги: 5 корисних солодощів

Їсти солодощі та не набирати зайвих кілограмів? Для багатьох людей це мрія. Але у ній немає нічого неможливого. Просто треба обирати правильні смаколики, які будуть корисними для здоров'я.

Риб’ячий жир — найкорисніша добавка для здоров’я: як він дозволяє мозку працювати на 100%?

Якщо хочете, щоб ваше здоров'я було міцним, думки — ясними, а самопочуття — чудовим навіть у старості, то варто включити у свій раціон риб'ячий жир. Але скільки та як часто варто його пити?

Сезон кліщів розпочався: що робити, якщо додому після прогулянки ви прийшли не самі

Ці поради допоможуть уникнути імовірність принести до себе додому кліща або кліщів. А також, зрозуміти, що робити, якщо не бажаний гість, все ж таки, прив'язався до вашої шкіри.