У 16-17 столітті об’ємні білі комірці стали популярними серед усіх верств населення – як чоловіків, так і жінок, і дітей. В середині 1500-х років вони були невеликими і виконували функцію захисту чоловічого верхнього одягу і від плям, які могли з’явитись від їжі. Спочатку вони не мали яскравого вигляду, але виконували практичну роль.
З часом ці коміри почали ставати ще більш популярними, більш складними в дизайні та мали більші розміри. Вони виготовлялися з лляного батиста і їх накрохмалювали, щоб вони ще більш елегантно виглядали. Білі коміри ставали окремим елементом одягу, який зав’язувався на шиї ззаду.
Згодом ці коміри стали символом високого соціального статусу і багатства. Завдяки складному процесу виготовлення через характерну вісімку, яка вимагала значних зусиль і часу для того, щоб зробити ідеальну форму. Носіння такого аксесуару вказувало на те, що його власник був достатньо заможний, щоб дозволити собі такий витончений аксесуар одягу.
Чим більше було вісімок на одязі, тим багатшою вважалася людина. Мереживні коміри стали надзвичайно популярними, адже вони дозволяли додавати до вбрання складну деталізацію. Багатошарові мереживні коміри символізували не лише багатство, а й про модні вподобання власника.
Проте, незважаючи на таку їхню популярність тоді, на початку 17 століття круглі коміри втратили свою актуальність. У нових моделях можна було ще помітити елементи складного драпірування, але візуально це було вже не так вражаюче.
Отже, дивлячись на те, яка раніше була мода і як все змінилось зі століттями, є можливість спостерігати не лише за цими модними тенденціями, а й загалом за еволюцією поглядів на красу та соціальний статус людей у різні періоди.