Картопляні очистки багато хто недооцінює, а дарма, адже вони мають безліч корисних застосувань як на городі, так і в побуті. Пропонуємо вам дізнатись, як саме лушпиння може допомогти вам.
Досвідчені дачники точно знають, що картопляні очистки є дуже корисними на городі і слугує чудовим підживленням для рослин. Дане лушпиння містить калій, крохмаль, глюкозу, органічні кислоти та мінеральні солі, тому допомагає ефективно боротися зі шкідниками.
Як приготувати добриво?
Першим кроком слід залити картопляні очистки водою та залишити на 24 години, після чого можна використовувати дану суміш для поливу ґрунту. Якщо ж ви бажаєте підживити кімнатні рослини, то потрібно заливати шкірки окропом і дати настоятись протягом доби.
Інший варіант – це заморожування лушпиння. Потрібно його ретельно вимити, посушити та помістити в пакет, а потім покласти в морозильну камеру. Тепер його можна використовувати як добриво, але не слід потім знову його заморожувати, адже вже буде неефективно.
Також можна висушити картопляні очистки. Коли погода хороша і тепло, то найкраще розкласти шкірки тонким шаром на 10 днів у місці, яке добре провітрюється. Другий варіант – це посушити їх в духовці, температура має сягати 100 градусів, а “випікати” їх потрібно протягом 3 годин.
І останній спосіб приготування добрива полягає в тому, що потрібно висушити лушпиння та подрібнити його в блендері, щоб був стан як порошок. Потім розбавте цю суміш з водою, і можете поливати ваші рослини.
Але не лише в побуті можна використовувати шкірки картоплі. Їх можна використовувати для приготування панірувальних сухарів. Для цього слід помістити лушпиння в блендер і все.
Також можна з нього зробити “маску” для обличчя, так як очистки містять вітаміни та антиоксиданти, які сприяють омолодженню шкіри. Потрібно просто помістити шкірки в блендер та перемолоти, щоб консистенція була схожа на пасту, і нанести на обличчя, де є висипання та пігментація.