Поспішили купити: як зберегти саджанці навесні, якщо раптом похолодало або пішли проливні дощі

Зберегти молоді саджанці навесні, якщо ви їх рано купили, завдання непросте, але посильне. Завдяки цим порадам рослини залишитися здоровими та міцними та дочекатися посадки.

Ранньою весною садові організації починають активно пропонувати різні саджанці рослин. Досвідчені дачники радять поки що утриматися від покупок, оскільки погода в деяких регіонах може зробити сюрпризи. Однак якщо ви все-таки не втрималися і вже встигли придбати саджанець, то не засмучуйтесь, його можна зберегти в домашніх умовах до моменту посадки.

Дуже важливо після покупки молодого саджанця створити йому відповідні умови, за яких він ще деякий час перебуватиме у стані спокою. Нині найголовніше – максимально уповільнити процес вегетації. Головний помічник у цьому – низька температура. Те місце, де зберігається рослина обов’язково має бути прохолодним. Це може бути затоплений засклений балкон або лоджія (тільки не на південній стороні), підвал, гараж або льох.

Городники пояснили, який розчин оздоровить всі дерева в саду
Городники пояснили, який розчин оздоровить всі дерева в саду

Відразу подбайте про захист від гризунів і розкладіть спеціальні приманки з отруйними речовинами.

Через те, що до посадки у відкритий ґрунт ще може пройти багато часу, необхідно полив та повітрообмін. Якщо ваш молодий саджанець був придбаний у спеціальному “контейнері”, то складнощів не буде. Досить час від часу зволожувати земляну грудку, щоб не допустити її пересихання.

Якщо ваш молодий саджанець зберігається в плівці, щоб уникнути загнивання коріння, упаковку необхідно розгорнути, оглянути субстрат і подбати про своєчасне зволоження. У плівці створити отвори для циркуляції повітря.

Городники розповіли, що потрібно розсипати під дерева та кущі до початку лютого
Городники розповіли, що потрібно розсипати під дерева та кущі до початку лютого

Можна також прикопати саджанець в ґрунт або вологу тирсу. Якщо під рукою нічого подібного немає, загорніть коріння у вологу ганчірку, а потім помістіть його в пакет з отворами.

Також слід берегти саджанець від сонячних променів та періодично перевіряти стан нирок та кореневої системи, але робити це дуже акуратно.

Схожі статті

1 склянка “частування” в землю — мурахи знатимуть своє місце: напівзабутий спосіб із СРСР

Якщо вам не дають спокою мурахи, то є дієвий спосіб, який значно спростить вам життя. Вам не доведеться ходити в магазин за спеціальними засобами.

Те, що ми називаємо просто кашею, перетворює перець на велетнів: прийом, який працює на всі 100

Найкраще добриво для болгарських перців знаходиться прямо у нас під носом, і необхідно лише простягнути руку. Розповідаємо про ефективний прийом.

Видаляю всього 3 листки, і помідори ростуть як на дріжджах: сусіди тільки дивуються

Городники часто не беруть цей нюанс до уваги, і дуже дарма, адже він може суттєво вплинути на здоров'я рослини та якість врожаю. Розповідаємо, що треба зробити.

Цей сорт картоплі “Олег Винник” городу: багато шанувальників, збираю по 200 відер

Картопля – популярний овоч, який багато дачників вирощують на своїх ділянках. Коренеплід представлений різними сортами і в тому числі найврожайнішими. Про один з них розповімо у цьому матеріалі.

Коли сіяти кріп та петрушку у відкритий ґрунт: ідеальний час і поради фермера-багатія

Виростити ароматну і соковиту зелень петрушки або кропу на домашній грядці не так вже й важко. Достатньо буде дотримуватись певних правил та обрати сприятливі дні для посіву.

По 3 краплі на розчин і ваш фікус зазеленіє: полийте його ось цим у березні – у вас ще є 2 дні

Весна – особливий час року, коли навколишня природа просинається після зими. В цей час бажано провести обробку кімнатних рослин і, зокрема – фікусів. "Сенсація" розповість, чим підживити цю квітку.