Перші вихідні на дачі: найважливіші справи, які потрібно зробити найближчим часом – ще не пізно

Настав час підготовки до нового дачного сезону. Невідкладної уваги вже вимагають будиночок, грядки, теплиці, інвентар та рослини, що зимували. Як правильно розподілити час?

Перший місяць весни завжди присвячений підготовці до майбутніх робіт на дачі. Вже давно розтанув сніг і вийшло перше сонечко, яке з кожним днем ​​стає дедалі теплішим. Нарешті вже можна вирушити на свою улюблену заміську ділянку та дати старт новому сезону 2025!

Насамперед необхідно навести порядки, а також приділити увагу теплиці, інвентарю, грядкам, а також рослинам, що перезимували. Як все правильно розподілити? Що необхідно зробити в перший вихідний дачний, а що можна залишити на потім? Адже вдалий та грамотний старт сезону – це перший крок до його успішного завершення.

Городники розповіли, чому розсада стає блідою та що з цим робити
Городники розповіли, чому розсада стає блідою та що з цим робити

Перше, що необхідно зробити на дачній ділянці – це прибирання будинку та прилеглої до нього території. Візьміть великі пакети і зберіть все сміття, яке з’явилося на ділянці за час зими. Органіку можна відправити в компостну яму, інше в контейнери для сміття. Огляньте всі будівлі – сараї, прибудови, гараж та інші на наявність попрілостей та поломок. При необхідності зробити невеликий ремонт та обробити простір від комах та гризунів.

Другий важливий крок до підготовки до нового сезону – це розконсервація теплиць. Уважно огляньте будівництво всередині та зовні. Якщо виявили невеликі поломки, можна тут же їх полагодити. Далі необхідно помити теплицю, а також продезінфікувати її від грибків, які могли залишитися з минулого сезону. Після заходів обов’язково потрібно провітрити.

Як провести генеральне прибирання теплиці
Як провести генеральне прибирання теплиці

У перші дні нового сезону також слід приділити увагу грядкам. Якщо погода дозволяє, то неглибоко розпушіть землю плоскорізом або граблями. Далі можна наситити ґрунт органічними добривами – гноєм, курячим послідом, компостом та іншими підживленнями. Також можна провести побілку та санітарне обрізання дерев, якщо вони не були проведені восени.

Схожі статті

Вживаємо заходів: 5 причин, чому вишня позбавляється своїх плодів – винні не тільки шкідники

Помірна втрата плодів у вишні – це норма, але якщо ви виявили біля стовбура дерева цілу гору недостиглих кістянок, то це явно свідчить про проблему, яку потрібно вирішувати.

Улюблена підгодівля для помідорів, яка підходить для клімату Київської і Полтавської областей

Існує безліч рецептів підживлень для томатів, але не всі вони є ефективними і до багатого врожаю не завжди приводять - городники розсекретили найкращі підгодівлі для помідорів.

Куди “втикнути” кріп: 3 “можна” і 4 “не можна” – хороші та погані сусіди на городі

Кріп хоч і проста культура в процесі вирощування й догляду, але може залишити вас без врожаю, якщо ви посадите поруч не ті культури - що можна і не можна висаджувати поруч?

Чому не варто поспішати з посадкою моркви? Помилка, якої припускаються 8 з 10 городників

Весна – час для проведення активних городніх робіт. Дачники активно сіють та висаджують розсаду овочів і в тому числі – моркви. Проте експерти радять в цій справі не поспішати.

Не буряки, а “пісня”: цей сорт не боїться борошнистої роси – його прозвали подарунком долі

Буряк - одна з найпопулярніших культур на городі, але багато сортів схильні до хвороб, особливо до борошнистої роси. Це захворювання здатне знищити значну частину врожаю.

Кроти втечуть і більше не повернуться: як відлякати “неприємних” сусідів – екологічний метод

Навіть найбільший шанувальник природи не отримає задоволення від присутності цих проблемних "сусідів", які здатні геть-чисто зіпсувати газон та вплинути на значне скорочення врожаю.