Як зберігати картоплю та цибулю, щоб вони не псувалися: способи, що допоможуть зекономити гроші

Дотримання цих простих правил дозволить зберегти картоплю та цибулю свіжими на довший період. А це заощадить вас час і гроші на покупку нових овочів.

Кожному з нас ніколи не хочеться зайвий раз іти до магазину. Так само, ми прагнемо, аби їжа куплена наперед, зберігалася якомога довше, і була якомога свіжішою. Для цього, слід знати, хоча б, елементарні правила того, а як же зберігати ті самі овочі?

Зберегти картоплю та цибулю свіжими протягом тривалого часу можна, якщо з самого початку, після покупки, покласти їх в сухе, прохолодне та темне місце. Прямі сонячні промені можуть спровокувати утворення паростків у картоплі, а цибуля може швидше підгнити. Тому, для зберігання овочів найкраще підходять підвали, комори чи спеціальні ящики, які добре провітрюються.

Експерти пояснили, як правильно зберігати картоплю та цибулю вдома
Експерти пояснили, як правильно зберігати картоплю та цибулю вдома

Картоплю слід зберігати окремо від інших овочів, особливо від цибулі. Випари цибулі можуть сприяти швидшому псуванню картоплі. Також варто уникати зберігання поруч із фруктами, зокрема яблуками, які виділяють етилен – газ, що прискорює дозрівання й псування продуктів.

Що стосується картоплі, важливо вибирати міцні бульби без пошкоджень. З самого початку якісні бульби картоплі зберігатимуться якомога довше. Утім, дуже важливо, аби вони були сухими, без наявності жодної вологи. Перед тим, як відправити бульби на тривале зберігання, їх важливо добре просушити. Але, в жодному разі не мити. Будь-яка вологість на овочах може спричинити появу цвілі. Для кращого збереження можна використовувати мішки з натуральної тканини або ящики з вентиляційними отворами.

Цибулю перед зберіганням потрібно добре просушити. Її варто зберігати в сіточках або підвісних кошиках, що забезпечують достатню циркуляцію повітря. Важливо уникати підвищеної вологості, яка може спричинити гниття. Тобто, фактично, все те саме, що і стосується картоплі. Циркуляція повітря є обов’язковим чинником для зберігання овочів, нехтувати цим не можна!

Схожі статті

1 склянка “частування” в землю — мурахи знатимуть своє місце: напівзабутий спосіб із СРСР

Якщо вам не дають спокою мурахи, то є дієвий спосіб, який значно спростить вам життя. Вам не доведеться ходити в магазин за спеціальними засобами.

Те, що ми називаємо просто кашею, перетворює перець на велетнів: прийом, який працює на всі 100

Найкраще добриво для болгарських перців знаходиться прямо у нас під носом, і необхідно лише простягнути руку. Розповідаємо про ефективний прийом.

Видаляю всього 3 листки, і помідори ростуть як на дріжджах: сусіди тільки дивуються

Городники часто не беруть цей нюанс до уваги, і дуже дарма, адже він може суттєво вплинути на здоров'я рослини та якість врожаю. Розповідаємо, що треба зробити.

Цей сорт картоплі “Олег Винник” городу: багато шанувальників, збираю по 200 відер

Картопля – популярний овоч, який багато дачників вирощують на своїх ділянках. Коренеплід представлений різними сортами і в тому числі найврожайнішими. Про один з них розповімо у цьому матеріалі.

Коли сіяти кріп та петрушку у відкритий ґрунт: ідеальний час і поради фермера-багатія

Виростити ароматну і соковиту зелень петрушки або кропу на домашній грядці не так вже й важко. Достатньо буде дотримуватись певних правил та обрати сприятливі дні для посіву.

По 3 краплі на розчин і ваш фікус зазеленіє: полийте його ось цим у березні – у вас ще є 2 дні

Весна – особливий час року, коли навколишня природа просинається після зими. В цей час бажано провести обробку кімнатних рослин і, зокрема – фікусів. "Сенсація" розповість, чим підживити цю квітку.