Спочатку посадіть це, а потім картоплю: врожайність бульб зросте вдвічі вже в 2025-му

Сидерати є дуже важливими для ґрунту та майбутнього врожаю рослин, тому дачники радять висівати їх, зокрема перед картоплею - чому це так важливо?

У кінці кожного городнього сезону, дачники починають думати одразу про наступні посадки, адже доглядати за землею потрібно постійно. Завжди слід ретельно планувати, де і які культури будуть вирощуватись наступного року. Важливу роль відіграють сидерати, які допомагають зберегти родючість землі та покращити ґрунт для наступних культур.

Картопля є тією рослиною, яка вимагає особливих умов до стану ґрунту. Вона любить рихлий та мʼякий ґрунт. Якщо ж земля добре підготовлена, то все набагато простіше, достатньо буде внести органічні добрива – перегній або гній. Перед посадкою картоплі слід висіяти сидерати.

Дачники розповіли, як збільшити врожайність картоплі в кілька разів
Дачники розповіли, як збільшити врожайність картоплі в кілька разів

Сидерати – це рослини, які вирощують, щоб поліпшити структуру ґрунту. Їх зазвичай закопують у землю після того, як вони досягнуть зрілості, тобто збагатять землю азотом та будуть пригнічувати ріст бурʼянів.

Найкращим сидератом є жито. Ця культура добре переносить морози, активно рихлить землю та сприяє його покращенню. Для цього спочатку потрібно обробити ґрунт мотоблоком, після чого розкидати насіння жита.

Дачники розповіли, як збільшити врожайність картоплі в кілька разів
Дачники розповіли, як збільшити врожайність картоплі в кілька разів

Найголовнішою перевагою цієї культури є її здатність дієво контролювати проростання бурʼянів. Також жито ефективно бореться зі шкідниками, тож якщо висівати його, ви не лише покращите якість землі, а й збільшите врожайність картоплі вдвічі.

До популярних сидератів, які радять висаджувати дачники перед картоплею є гірчиця, фацелія, люцерна, конюшина, бобові, люпин, буркун, вика, редька олійна, ріпак, ячмінь, овес. Кожна з цих рослин є ефективною на городі, тому ідеально підійде для посіву перед картоплею. Не нехтуйте цим, а спробуйте – результат буде на око!

Схожі статті

Як доглядати за кабачками на грядці, щоб вони не гинули: 5 правил, які потрібно знати садівнику

Кабачки на перший погляд – проста у вирощуванні культура. Багато садівників іноді не помічають, як молоді плоди під пишними кущами псуються та гниють. Розповідаємо, як правильно за ними доглядати.

3 поширені помилки у висіванні озимого часнику, через які він набагато гірше плодоносить

Незважаючи на те, що часник називають найневибагливішою культурою, городники-початківці далеко не завжди можуть похвалитися високим урожаєм, оскільки роблять ці три помилки.

Ківі в Україні може рости, як виноград: самозапильний сорт, що підійде більшості садівників

Посадіть цей сорт ківі у себе вдома й будете мати натуральні корисні фрукти! Ви точно будете знати, чим саме обробляли цю листопадну ліану. І будете впевнені в якості плодів!

Літній сорт груші, який зачарує всіх своїх смаком: дуже солодка й має ранній термін дозрівання

Плоди цього сорту груші дозріють вже влітку, адже його цвітіння припадає на квітень-травень. Цей фрукт такий солодкий, що з нього вийде просто неймовірний джем.

Забігаючи наперед: чому картопля не зберігатиметься – помилки, які коштуватимуть врожаю

Виростити та зібрати гідний урожай картоплі - це лише пів справи. Головне зберегти всю цю кількість бульб у хорошому стані в зимовий період та до наступного посадкового сезону.

Хвощ терпіти не може – це і використовуємо проти нього! Позбавляємося від бур’яну без хімії

Щоб упоратися з хвощем на ділянці, потрібно чимало терпіння та часу. Не слід очікувати миттєвих результатів. Все таки, краще зробити вибір у бік натуральних засобів, а не хімічних.