Як обрізати навесні волосисту гортензію, щоб не насмішити сусідку

Гортензія є улюбленицею багатьох садівників і дачників, хоч і вважається дещо вибагливою, але її цвіт закриває на це очі - навіщо обрізати цю квітку і коли саме це робити?

Гортензія – це одна з найбільш популярних рослин в Україні, яка здатна адаптуватися до різного клімату. Ця рослина стане ідеальною прикрасою для будь-якого саду, адже славиться своїми розкішними різнокольоровими квітами.

Навесні гортензія потребує обрізки, щоб продовжити далі гарно рости і розвиватись. Ця процедура допомагає позбутись пошкоджених та обмерзлих гілок після зими, а також сприяє проріджуванню куща, що в свою чергу покращує зовнішній вигляд квітки. Відповідно до виду гортензії, обрізка може відрізнятись, тому тут важливо знати про цей момент.

Садівники розповіли, як обрізати волосисту гортензію навесні 2025
Садівники розповіли, як обрізати волосисту гортензію навесні 2025

Найкращим часом для обрізки є середина квітня, коли видно бруньки, які проростають. Саме через них можна визначити, які пагони є здоровими, а які потрібно негайно видалити. Волосиста гортензія утворює квіти на нових пагонах, тому не варто боятись і слід провести сильну обрізку. Для цього кущі потрібно обрізати так, щоб залишити лише 2-3 нижні бруньки, щоб залишався кущ висотою в 25 сантиметрів. Ця квітка швидко відновлюється після обрізки та нарощує зелену масу.

Найкраще проводити обрізку тоді, коли рослині виповниться вже чотири роки, щоб сформувався більш міцний кущ. Щоб догляд за рослиною був максимально ефективним, важливо знати кілька основних правил. Обрізати необхідно лише гострими та попередньо обробленими інструментами. Після зрізу місце потрібно обробити садовим варом, щоб запобігти появі різних інфекцій.

Садівники розповіли, як обрізати волосисту гортензію навесні 2025
Садівники розповіли, як обрізати волосисту гортензію навесні 2025

Після обрізки зазвичай проводиться підживлення, а також рекомендується створити шар мульчі на основі компосту. Знаючи всі ці основні моменти, ваша гортензія буде цвісти протягом літа та тішити вас своїм пишним цвітом. Тож не забувайте про обрізку та обовʼязково її проведіть, щоб рослина продовжувала гарно розвиватись.

Схожі статті

Як доглядати за кабачками на грядці, щоб вони не гинули: 5 правил, які потрібно знати садівнику

Кабачки на перший погляд – проста у вирощуванні культура. Багато садівників іноді не помічають, як молоді плоди під пишними кущами псуються та гниють. Розповідаємо, як правильно за ними доглядати.

3 поширені помилки у висіванні озимого часнику, через які він набагато гірше плодоносить

Незважаючи на те, що часник називають найневибагливішою культурою, городники-початківці далеко не завжди можуть похвалитися високим урожаєм, оскільки роблять ці три помилки.

Ківі в Україні може рости, як виноград: самозапильний сорт, що підійде більшості садівників

Посадіть цей сорт ківі у себе вдома й будете мати натуральні корисні фрукти! Ви точно будете знати, чим саме обробляли цю листопадну ліану. І будете впевнені в якості плодів!

Літній сорт груші, який зачарує всіх своїх смаком: дуже солодка й має ранній термін дозрівання

Плоди цього сорту груші дозріють вже влітку, адже його цвітіння припадає на квітень-травень. Цей фрукт такий солодкий, що з нього вийде просто неймовірний джем.

Забігаючи наперед: чому картопля не зберігатиметься – помилки, які коштуватимуть врожаю

Виростити та зібрати гідний урожай картоплі - це лише пів справи. Головне зберегти всю цю кількість бульб у хорошому стані в зимовий період та до наступного посадкового сезону.

Хвощ терпіти не може – це і використовуємо проти нього! Позбавляємося від бур’яну без хімії

Щоб упоратися з хвощем на ділянці, потрібно чимало терпіння та часу. Не слід очікувати миттєвих результатів. Все таки, краще зробити вибір у бік натуральних засобів, а не хімічних.