Як обрізати виноград весною, щоб вродив удвічі більше: секрет французьких виноробів

Обрізка винограду є важливою процедурою на початку весни, щоб рослина гарно плодоносила і вродила смачні ягоди - чому це так важливо і чому без цього не обійтись?

Весняна обрізка рослин є необхідною для того, щоб в майбутньому отримати гарний врожай та сформувати правильно кущі. Така процедура проводиться до початку вегетації і передбачає не лише обрізку, а й підвʼязування кущів та обломування зелених пагонів.

Під час обрізки потрібно бути обережними, адже незначні пошкодження можуть загоюватись дуже довго, а більші рани зазвичай не заживають так, як треба. Тому слід знати, як правильно обрізати виноград, щоб не пошкодити рослину.

Садівники розповіли, як обрізати виноград навесні 2025
Садівники розповіли, як обрізати виноград навесні 2025

При обрізанні однорічних пагонів важливо використовувати гострі інструменти – секатор або пилку. Під час обрізки рекомендується залишити частину міжвузля довжиною до трьох сантиметрів над вічком. Так рослина швидше відновиться і буде правильно розвиватись. Якщо потрібно повністю видалити певну частину куща, то потрібно її зрізати біля основи, так щоб не пошкодити багаторічну деревину.

Після оцінки стану куща, обрізувач повинен видалити штамп і рукави від старих пеньків та однорічних пагонів, залишати варто ті, які потрібні для відновлення куща. Одночасно потрібно видалити підземну паросль. Для хорошого плодоношення вибираються визрілі пагони, діаметр яких складає до 12 мм.

Садівники розповіли, як обрізати виноград навесні 2025
Садівники розповіли, як обрізати виноград навесні 2025

Існують різні види обрізування, в залежності від кількості залишених очок. Коротке обрізування передбачає, що потрібно залишити до чотирьох вічок на пагоні, середнє до шести, а довга до восьми. Якщо у рослини бракує основних лоз, то зазвичай рекомендується залишити добре розвинені пасинки, обрізаючи їх на чотири вічка.

Для розвитку пагонів у нижній частині куща та для їх використання в наступному році під  час обрізки залишають короткі сучки заміщення довжиною два-три вічка.

Садівники розповіли, як обрізати виноград навесні 2025
Садівники розповіли, як обрізати виноград навесні 2025

Кожного року торішні плодоносящі стрілки обрізають разом з всіма пагонами, але на сучку залишають один пагін, який стане плодоносящою стрілкою, а інший заміщенням. Сучки заміщення варто обрізати з пагонів, які спрямовані назовні куща.

Після обрізки виноградник потрібно підвʼязати до шпалери, фіксуючи руками і стрілками кущів. Таку процедуру краще проводити в період сокоруху, коли лоза має гнучкість, але завершити її до початку набубнявіння вічок.

Схожі статті

Як доглядати за кабачками на грядці, щоб вони не гинули: 5 правил, які потрібно знати садівнику

Кабачки на перший погляд – проста у вирощуванні культура. Багато садівників іноді не помічають, як молоді плоди під пишними кущами псуються та гниють. Розповідаємо, як правильно за ними доглядати.

3 поширені помилки у висіванні озимого часнику, через які він набагато гірше плодоносить

Незважаючи на те, що часник називають найневибагливішою культурою, городники-початківці далеко не завжди можуть похвалитися високим урожаєм, оскільки роблять ці три помилки.

Ківі в Україні може рости, як виноград: самозапильний сорт, що підійде більшості садівників

Посадіть цей сорт ківі у себе вдома й будете мати натуральні корисні фрукти! Ви точно будете знати, чим саме обробляли цю листопадну ліану. І будете впевнені в якості плодів!

Літній сорт груші, який зачарує всіх своїх смаком: дуже солодка й має ранній термін дозрівання

Плоди цього сорту груші дозріють вже влітку, адже його цвітіння припадає на квітень-травень. Цей фрукт такий солодкий, що з нього вийде просто неймовірний джем.

Забігаючи наперед: чому картопля не зберігатиметься – помилки, які коштуватимуть врожаю

Виростити та зібрати гідний урожай картоплі - це лише пів справи. Головне зберегти всю цю кількість бульб у хорошому стані в зимовий період та до наступного посадкового сезону.

Хвощ терпіти не може – це і використовуємо проти нього! Позбавляємося від бур’яну без хімії

Щоб упоратися з хвощем на ділянці, потрібно чимало терпіння та часу. Не слід очікувати миттєвих результатів. Все таки, краще зробити вибір у бік натуральних засобів, а не хімічних.