3 дії, які подарують МЕГА врожай: як збирати буряк після дощу, щоб він не загнив – запамʼятайте

Іноді стається так, що немає іншого дня, коли зібрати врожай буряка, крім дощового, але все не так просто - основні моменти, які треба знати при зборі коренеплодів.

Дачники, які вже мають хоч якийсь досвід, з впевненістю кажуть, що збирати врожай буряків потрібно в суху погоду, адже вологі коренеплоди не завжди здатні гарно зберігатись. Проте, коли весь сезон дощ, то знайти день, коли сухо, не так вже й просто. Тому при зборі буряків у погану погоду потрібно знати кілька основних правил, які збережуть ваш врожай.

Перш за все, потрібно вибрати правильний інструмент для збору плодів. Рекомендується використовувати вила, а не лопати, таким чином ви не пошкодити шкірку коренеплодів. Адже не секрет, що пошкоджена шкірка призводить до витікання соку та збільшує ймовірність, що ось-ось буряк загниє. Якщо вже так сталося, то потрібно обробити овоч деревною золою, так ви продовжите його термін зберігання.

Городники розповіли, як правильно збирати буряк після дощу, щоб він не загнив
Городники розповіли, як правильно збирати буряк після дощу, щоб він не загнив

Після збору буряк потрібно підсушити. Варто робити це в сухому і темному місці, постеліть коренеплоди одним шаром, щоб вони висохли природним чином. Через кілька діб після сушки можна приступати до складу врожаю на зиму.

Важливо не забути видалити бадилля буряків, так ви уникнете витрати соку на нарощування зеленої маси. Для цього вам необхідно зняти землю з коренеплодів, якщо буряк досить сухий, її можна залишити.

Городники розповіли, як правильно збирати буряк після дощу, щоб він не загнив
Городники розповіли, як правильно збирати буряк після дощу, щоб він не загнив

Щоб правильно зберігати цю рослину, варто дотримуватись також сортування – пошкоджені плоди варто одразу використати у приготуванні страв. Не пошкоджені коренеплоди висушуються та кладуться в ящики або сітки, щоб у них був доступ до вільної циркуляції повітря та вологи. Регулярно перевіряйте стан буряка, щоб вчасно прибрати пошкоджені або зівʼялі коренеплоди та зберегти врожай на довгий час.

Ці головні три правила має знати та пам’ятати кожен, хто хоче зберегти свій врожай на якомога довший період та смакувати ним ого-го скільки.

Схожі статті

Не робіть цих помилок: чому вишня та черешня виділяють бурштинову смолу – потрібна допомога

Якщо на плодових деревах ви помітили крапельки смоли бурштинового відтінку, це повинно вас насторожити. Це камедь, і з нею, на жаль, знайомі багато садівників. Спробуймо розібратися.

Не знаєте, що посадити вдома? Ці 3 рослини притягують удачу, гроші та душевний спокій

Не секрет, що деякі рослини здатні повпливати на ваше життя в прямому сенсі - принести вдачу, щастя, гармонію, добробут і багато чого іншого - які три кімнатні рослини мають бути у вашій оселі?

Все одразу починає рости і цвісти: бабусі розкрили секрет великого врожаю – 100% результат

Є багато народних методів, які використали ще наші бабусі на городах. Однак деякі з них вже давно не актуальні і лише ці 3 досі показують 100% результат.

Чистка духовки за лічені хвилини: ось ця паста з 2-х інгредієнтів зробить все за вас

Якщо ви постійно відкладаєте чищення духовки на кухні, тому що це складно – "Сенсація" підготувала для вас ідеальне рішення. Скористайтесь ним, щоб впоратись із нагаром та жиром без зайвих зусиль.

Гвоздика проти попелиці? Цей простий прийом врятує врожай 2025 за раз – зробили і забули

Абсолютно кожен дачник зіштовхувався зі шкідниками на ділянці, але прибрати їх не так вже й легко - як вам у цьому може допомогти звичайна гвоздика?

Посадіть ці 3 квітки поруч із огірками, і урожай приємно здивує вас: плодоноситиме нон-стоп

Висадка квіток біля огірків та кабачків — поширена практика, яка направлена на привертання бджіл, що будуть активно запалювати овочі, і покращувати врожаї.