Можливо, ви чули від рідних або знайомих чи просто читали в інтернеті про те, що влада планує урізати пенсії. А дехто навіть говорить про повне їхнє скасування. Пояснення просте: в бюджеті не вистачає грошей. Але наскільки ця інформація правдива? Розберімося у тому, що дійсно хоче зробити влада.
Цього року уряд дійсно хотів зменшити пенсії. Але не всім українцям. Хотіли змінити все лише для тих людей, які отримували понад 23 тисячі пенсії щомісячно. Таких в Україні менш як 20 тисяч. Але якби рішення ухвалили, воно дозволило б за рік зекономити близько 3 млрд гривень. Проте суди почали його скасовувати. Причина в тому, що воно суперечить чинному законодавству. Тобто пенсії будуть виплачувати геть усім.
А що з бюджетом? Можливо, дійсно є проблеми? Так, вони справді є, бо країна зараз живе у непрості часи. Але ж гроші на пенсії виділені ще на початку року. Тобто на 2025 вони вже розплановані. І на наступні роки так само все виділять. Навіть якщо Україна не зможе все покрити власним коштом, то у нас є міжнародні партнери, які надають гроші на різні соціальні програми. А це стосується й пенсійних виплат.
До речі, зараз людям не лише не урізають, а навіть перераховують пенсії. От у березні майже 10 млн людей дали надбавку. Це треба для того, щоб вони “встигали” за постійним ростом цін. Тож ніхто нічого скасовувати точно не планує. А якщо навіть такі розмови вестимуться серйозно, то з великою ймовірністю це рішення стосуватиметься майбутніх пенсіонерів. Тобто люди, які вже на пенсії, продовжать отримувати виплати.

