Хоча б раз в житті кожна людина відчувала на собі симптоми безсоння. Доборе, якщо вони швидко проходять і не переходять до хронічних. Але якщо програється другий сценарій — це вже проблема. Симптоми хронічного безсоння дуже легко описати. Ви завжди відчуваєте якісь труднощі, коли намагаєтесь заснути. За ніч можете прокинутись декілька разів без видимої на те причини, а сам сон при цьому тривожний. Людина завжди себе відчуває втомленою після тривалого сну, а також їм важко сконцентруватись.
Що поліпшить сон: цінні поради від лікарів
Здоровий сонЗавжди намагайтеся лягати та прикидатись в однин і той же час. Це запорука здорового сну. Не порушуйте цей закон навіть на вихідних, як дехто це робить. До того ж, не змушуйте себе йти спасти насильно. Краще це робити, коли відчуваєте втому. Тоді заснути буде набагато простіше. За годину до запланованого сну не займайтесь роботою чи іншою важкою працею. Краще прийміть ванну, розслабтесь, почитайте книгу. Цей час має бути повністю присвячений відпочинку. Місце для сну облаштуйте якомога зручніше. Нехай це буде чиста постільна білизна, зручна подушка, зменшене світло, тиша.
Перед сном також важливо провітрити кімнату. Зі свіжим повітрям сон буде міцнішим. Температура в кімнаті має бути повністю комфортною для вас.
Також потрібно знати, що не потрібно робити перед сном. Перед сном варто відмовитись від куріння та алкоголю. Також варто уникнути вживання напоїв з кофеїном за 6 годин до сну. За 4 години до сну слід відмовитись від важкої їжі. Можна з’їсти якийсь фрукт чи овоч, але не солодощі і тим більше не гостру чи жирну їжу. За пів години до сну вимкніть всі електроприбори: комп’ютер, смартфорн, телевізор. Намагайтесь не спати вдень.
І ні в якому разі не намагайтесь займатись самолікуванням. Якщо ситуація критична — варто звернутися до лікаря.