Свято 20 травня 2021 — День вишиванки в Україні: як правильно святкувати і чому візерунки стали традиційними

День вишиванки - важливе свято для національної єдності. Дізнайтеся, навіщо в травні кожен має одягнути вишивку.

Традиційний український одяг – це вишиванка. Сорочки носили з давніх-давен. Вважалося, що вона оберігає людину від злих та темних сил. Біла ряднина покривала все тіло, а там де закінчувалися рукави та комір, за традицією потрібно було прикрасити орнаментом.

Зазвичай бралися червоні та чорні кольори. Народна традиція каже, що вони символізують любов та журбу. Історики, що ці кольори було просто знайти у природі.

Цікаво, що кожен регіон має свій орнамент. На Донеччині – це троянди, на Чернігівщині – це калина, а на Буковині – строкатий ритмічний малюнок.

Сорочку мала вишити саме матір, аби передати свою захисну енергію дитині. Процес вишивання був цілим таїнством.

День вишиванки 2021

Цього року ми відзначаємо цей день 20 травня.

Свято вишиванки – не прив’язано до жодного релігійного календаря чи держаного. Це день, коли ми маємо змогу згадати, яким багатим є наш спадок.

Виявляється, 15 років тому, тобто у 2006 році, студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк започаткувала акцію “Всесвітній день вишиванки”. Спершу долучилися студенти її ВНЗ, а згодом флешмоб оцінила вся країна.

Традиція у цей день дуже проста: потрібно вбратися у вишиту сорочку. Можна навіть не відвідувати маршів або зібрань. Варто просто нагадати собі, що ви маєте гідну історію, добрих предків та багатий культурний спадок.

А орнаменти продовжать вас захищати і надалі.

 

 

Схожі статті

Варю яйця тільки таким методом, та чищу їх за 1 хвилину: секрет від професійних шефів

Існує один цікавий спосіб приготування яєць, завдяки якому вони чистяться майже самі. Його використовують навіть у ресторанах! Ділимося усіма деталями цієї кулінарної хитрості.

Їм місце не на кухні, а на смітнику: господині назвали кухонні предмети, які варто викинути

Чиста й зручна кухня — це не лише про блискучі крани та гарний посуд. Це про речі, які справді допомагають, а не заважають. Деколи треба викинути зайве, щоб кухня стала кращою.

Рожева Повня 2025 в Україні: коли та як можна побачити головну астрономічну подію квітня

В ніч на Вербну неділю 13 квітня українці стануть свідками незвичайного природного явища – Рожевої Повні. В який саме час можна побачити астрономічний феномен – читайте у матеріалі "Сенсації".

Ціни на яйця в Україні переписано: за скільки зараз можна купити 1 десяток курячих яєць

В першій декаді квітня 2025 року в Україні різко подорожчали курячі яйця. В середньому 1 десяток продукту коштує в магазинах 76.4 гривень, що відразу на 9% більше, аніж в минулому місяці.

Лушпиння – неактуально: ось які кухонні відходи перетворюються на дорогоцінне добриво

Багато людей викидають кухонні відходи, не замислюючись, що вони можуть стати цінним добривом для рослин. Якщо раніше найбільш популярним було використання цибулинного або картопляного лушпиння.

Не тільки на поминки: в чому сила і оригінальність гвоздики – 5 причин, чому квітка недооцінена

Гвоздика - квітка, яку часто асоціюють із жалобними церемоніями та історичними датами. Через це її часто недооцінюють, оминаючи увагою у флористиці та декоративному оформленні.