Експерти розповіли, як обробити сад від шкідників та хвороб восени — поради

Щоб запобігти грибковим та бактеріальним хворобам, а також знищити шкідників — варто проводити осінню обробку. Тоді сад буде виглядати доглянутим та приноситиме найкращі плоди.

Щоб запобігти появі шкідників, які так і норовлять завестись у саду та запобігти появі хвороб, які можуть знищити сад — варто провести обробку. Для цього досить часто використовують карбамід (сечовина), мідний, залізний купорос або ж 3% бордоську суміш. Один із цих способів бажано використати, коли повністю опаде листя, але варто встигнути до настання заморозків. Варто пам’ятати — восени улюблений сад також потребує допомоги своїх господарів.

Обробка саду

Як зробити обробку 3% бордоською сумішшю

3% бордоська суміш прекрасно знищує багато грибкових хвороб, які можуть завестись у вашому саді. Ним варто обробити всі пагони та стовбур, не оминаючи нічого. Але потрібно пам’ятати, що таку обробку потрібно проводити виключно у суху безвітряну погоду. При цьому, важливо вжити заходи індивідуального захисту.

Як зробити обробку мідним купоросом

Мідний купорос вважається прекрасним профілактичним засобом від різних видів грибкових захворювань на рослинах. Його концентрацію має складатися в залежності від типу рослини. Отже, щоб зробити обробку для яблунь, груш та айви — візміть концентрацію з розрахунку 100 г препарату на 10 л води. А для кісточкових культур, наприклад, сливи, черешні, вишні, персики і абрикоси — 50-75 г на 10 л води. Таку ж концентрацію можна використати для обприскування ягідних кущів.

Як зробити обробку карбамідом (сечовиною)

Карбамід — високоефективне добриво, яке добре впливає на ріст та розвиток рослин. Сечовину вважать найбільш популярним засобом для обробки дерев восени. Але його можна використовувати і навесні. В осінній період часу концентрація має складати 500-700 грам на 10 л води. Варто зазначити, що таке оприскування прибере безліч грибкових хвороб. Навіть більше, пропадуть частина шкідників, які планували провести свою зиму на плодових деревах. Ця хімічна обробка проводить по всій кроні дерева або ягідного куща. Обов’язково варто взяти до уваги прилеглу поруч землю.

Як зробити обробку залізним купоросом

Залізний купорос чудово підійде для боротьби з грибковими спорами, садовими шкідниками, лишайниками і мохами. Також, цей засіб добре насичує потребу фруктових дерев у залізі. Його вкрай потребують яблуні, груші та сливи. Частіше за все беруть концентрацію розчину з розрахунку 300 г купоросу на 10 л води.

Рекомендують також прибирати все листя з грунту. Адже там можуть мешкати шкідники. Тому будь-яку рослинність на поверхні не варто залишати. Перекопайте грунт. Це потрібно робити у суху погоду, щоб грунт став пухким. І ні в якому разі у вологу — тоді грунт ще більше ущільниться. Не забувайте повторювати профілактичні заходи навесні та влітку.

Вживши всіх необхідних заходів, ваш сад обовязково віддячить вам найкращими плодами.

Схожі статті

Цінне добриво зі шкаралупи волоського горіха: ось чому її не можна викидати — для городу це скарб

Якщо у вас після чищення горіхів залишаються відходи у вигляді твердої шкаралупи — не поспішайте їх викидати. Цей матеріал буде цінним для городу і стане чудовим добривом.

Різдвяний кактус взимку заквітне, як шалений: треба лише з температурою та світлом “погратись”

Різдвяний кактус або різдвяник чи шлюмбергера — декоративна рослина, яку часто можна зустріти в будинках. Він може пишно квітнути, але за умови правильного догляду.

Це сміття захистить майбутній урожай від хвороб та шкідників: покладіть до лунки з картоплею

До нового посадкового сезону ще кілька місяців, але подумати про те, як подвоїти чи потроїти врожай картоплі можна вже зараз. Збережіть це до весни.

Ці 5 речей у домі “здешевлюють” будь-яку господиню: гості звертають на це увагу одразу

Якщо ви маєте ці 5 речей у вашому будинку, то ви автоматично "падаєте в очах" ваших гостей і не тільки, як гарна господиня: що на що краще замінити?

Володимир Ярославський розповів, що робити, щоб нічого не прилипало до пательні: є один спосіб

Суддя "МастерШеф" Володимир Ярославський показав лайфхак того, як готувати їжу так, щоб вона не прилипала навіть до сталевої пательні. Є один простий і надійний метод для цього.

Ванна буде сяяти аж у темряві: оригінальний спосіб, як очистити сантехніку від жовтих потьоків і нальоту

Кілька розчинів зроблених в домашніх умовах здатні очистити і відмити найбрудніші ділянки ванної кімнати. Все це дешево, але досить таки ефективно та надійно.