Як самостійно підтримувати правильний гормональний фон: цінні поради лікаря

Для правильного функціонування життєво важливих процесів, організм виробляє десятки гормонів. Тому їх завжди потрібно підтримувати в нормі. Розповідаємо, як це зробити самостійно.

Кортизол

Цей важливий гормон наш організм отримує від надниркових залоз. Він відповідальний за збереження нашою енергії і працює як природній будильник, який кожного ранку подає сигнал мозку, що пора прокидатись. Саме він у стресові ситуації посилює серцебиття. До того ж він контролює тонус судин, не допускаючи різких перепадів тиску, активізує роботу м’язів, живлячи їх глюкозою.

Найбільшу кількість цього гормону ми отримуємо ранці, тому так важливо снідати. А тримати його в нормі допоможуть помірні фізичні навантаження, вітаміни С і D, багато світла та хороший настрій.

Інсулін

Головна функція, яку виконує цей гормон — зниження рівня глюкози в крові. Він може коливатись протягом дня. Інсулін допомагає запобігти розвитку цукрового діабету, порушення кровообігу в головному мозку. Щоб тримати цей гормон в нормі — намагайтесь правильно і збалансовано харчуватись, а також вести здоровий і активний спосіб життя.

Грелін і лептин

Ці гормони відповідальні за наш апетит. Перший виробляється в підшлунковій залозі і подає мозку сигнал про голод. Коли ж організм через їжу отримав достатню кількість поживних речовин, він починає виділяти лептин, який у свою чергу повідомляє про насичення, після чого ми не відчуваємо голод. Тому норма цих гормонів вкрай важлива. Щоб тримати цю норму, варто добре висипатись та не нехтувати сніданками.

Гормональний фон

Дофамін

Іншими словами цей гормон називають гормоном щастя. Його виробляє головний мозок. Окрім хорошого настрою, він також відповідає за концентрацію, довготривалу пам’ять, когнітивні функції. Тому, якщо ви відчуваєте постійну втому, значну дратівливість, можливо проблема саме у цьому гормоні. Щоб уникнути таких проблем, потрібно робити те, що приносить вам тільки задоволення, намагатись завжди стимулювати роботу мозку, а також вживати продукти, які багаті на антиоксиданти і білки.

Схожі статті

Цей 1 популярний фрукт більше не купую: екзотика, яка може погано вплинути на зір

Про нього багато хто говорить, наче про "вітамінний скарб". Але спеціалісти наголошують: він не такий корисний, яким здається. Особливо для очей. Що це за фрукт і кому краще обмежити його споживання?

Ця звичка додає 20 см до вашої талії: простий спосіб прибрати зайвий жир з живота

Чимало людей не розуміють не лише базових принципів схуднення, ні навіть причин і особливостей набору зайвих кілограмів. А без цього майже неможливо досягнути омріяної стрункості.

Кориця та кава: гастроентерологи назвали 3 наслідки їхнього спільного вживання

Кориця у каві — це дрібниця, яка змінює все. І смак приємніший, і цукру менше хочеться. Але мало хто знає, як така дешева спеція впливає на наше самопочуття при регулярному вживанні.

Можна їсти хоч щодня, не набираючи ні грама зайвої ваги: 5 корисних солодощів

Їсти солодощі та не набирати зайвих кілограмів? Для багатьох людей це мрія. Але у ній немає нічого неможливого. Просто треба обирати правильні смаколики, які будуть корисними для здоров'я.

Риб’ячий жир — найкорисніша добавка для здоров’я: як він дозволяє мозку працювати на 100%?

Якщо хочете, щоб ваше здоров'я було міцним, думки — ясними, а самопочуття — чудовим навіть у старості, то варто включити у свій раціон риб'ячий жир. Але скільки та як часто варто його пити?

Сезон кліщів розпочався: що робити, якщо додому після прогулянки ви прийшли не самі

Ці поради допоможуть уникнути імовірність принести до себе додому кліща або кліщів. А також, зрозуміти, що робити, якщо не бажаний гість, все ж таки, прив'язався до вашої шкіри.