Православний календар на вересень 2021: які свята церква відзначає восени та якого посту слід дотримуватися

Сьогодні проводжаємо літо: попереду нас чекає цікава осінь з трьома великими святами. Дізнайтеся все про традиції.

Кожен день прийдешнього місяця має своє особливе значення. Втім, є 3 великі дати, до яких слід поставитися особливо уважно.

 11 вересня – Усікновення глави Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна

Різдво Іоанна Передтечі
Усікновення глави Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна

За церковним приданням, цар Ирод не дав спокійного життя Хрестителю Христа. Засудив Пророка на смерть через відсіч голови. До цього дня слід ставитися особливо поважно. Потрібно дотримуватися посту та обов’язково сходити на службу.

19 вересня – Михайлове диво – спогад дива Архістратига Михаїла, що був у Хонех (Колоссах)

Це свято є неперехідним та відзначається у пам’ять дива, яке зробив архангел Михаїл: він врятував храм від язичників. 19 серпня слід відвідати божественну літургію. Вважається, що сьогодні молитва зцілює всі хвороби та недуги. Не можна у цей день сваритися особливо з близькими людьми.

21 вересня – Різдво Пресвятої Богородиці

Пресвята Богородиця написана Ісаако

21 вересня – надважлива дата. У цей день відзначається народження Матері Божої. Цей день є благодатним для всіх вірян. Слід дотриматися сурового посту, аби ваша молитва була дієвою. Жінкам на Різдво Богородиці слід рано-вранці піти до водойми. Вважалося, що коли молода вмиється джерельною водою до світанку, то вона зможе зберігти вроду до сивих років. Молитися сьогодні потрібно і тим родинам, які хочуть, але не можуть завести дітей.

Цього ж дня починаються “цибулині грядки” – час, коли потрібно збирати врожай. Щоб ваша земля родила, потрібно поділитися плодами з бідними.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.