Церковне свято 10 жовтня: що можна і не можна робити на День Саватія Соловецького – традиції, прикмети

Саватій Соловецький - унікальний святий, місце проживання якого дуже пов'язано з Україною.

Соловки. Валаам. Безкраї простори холодної змерзлої землі. Цей край відомий своєю сумною історією. Там свої останні дні зустрічала українська інтелігенція епохи Розстріляного відродження. Втім, варто розповісти й інший бік цього краю.

Соловки тісно пов’язані зі святим, на ім’я Саватій. Чоловік всім серцем вірив у Христа, але відчував, що його віра має зміцнитися. Тому обрав чернець для себе найсуворіший монастир та майже все життя прожив в аскезі.

Яку молитву прочитати 10 жовтня?

Щоб день пройшов у мирі та злагоді, прочитайте зранку молитву Саватію Соловецькому:

Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття.

Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого!

І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь.

Традиції та прикмети 10 жовтня

Саватій Соловецький був покровителем бджіл, тому основні прикмети та традиції цього свята стосуються саме пасічників. Усю роботу з вуликами потрібно закінчити до 10 жовтня, щоб цілий рік мед був смачний, а наступної весни бджоли не оминали вашої пасіки.

На іконі зображений Соловецький монастир
На іконі зображений Соловецький монастир

Господиням прийнято у день Саватія випікати на сніданок печиво з медом для усієї родини. Пасічники просять діток до дванадцяти років помолитися разом з ними на щедрий урожай. Народна традиція говорить, що мед – основне заняття цього дня, вся інша робота не принесе бажаного результату, тож від неї можна відмовитися.

Окрім того, забороняється ходити до лісу – можна заблукати і ще довго не знайти вірної стежини.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.