Церковне свято 14 січня: що можна і не можна робити на Старий Новий рік – традиції та прикмети

Сьогодні відзначаємо важливе церковно-народне свято. Дізнайтеся все про його історію, традиції та особливості. Не забудьте також помолитися.

В Україні Новий рік відзначається двічі: перший – традиційно у ніч з 31 грудня на 1 січня, а другий вже 14 числа. Так склалося, що тривалий час наша країна жила за юліанським календарем. Перейшовши на григоріанський, багато хто не зрадив звичці.

Обряди, традиції Старого Нового року нікуди не поділися, адже православна церква всіма силами їх підтримує. Тим не менш, правильно за християнським каноном вшановувати сьогодні все ж таки святого Василя та Меланію.

Церковне свято 14 січня

На 14 січня потрібно приготувати щедру вечер. Обов’язково у вас мають бути м’ясні страви, а ось міцні напої можуть зачекати. Страви з риби та птиці краще не подавати. Вважається, що так ви можете відігнати достаток з дому, адже він упливе вслід за водоплаваючими.

Перед трапезою обов’язково потрібно прочитати таку молитву:

Господи Боже, всіх видимих ​​і невидимих ​​істот Творець і Творець, що створив часи і літа, Сам благослови починається цього дня Новий Рік, який ми вважаємо від втілення Твого для нашого спасіння.

Дозволи нам провести цей рік і багато по ньому в мирі та злагоді з ближніми нашими; зміцни і розповсюдив Святу Вселенську Церкву, яку Ти Сам заснував в Єрусалимі, і рятівна жepтвою святого Тіла і пречистої Кpові oсвятив.

Світе наший збережи і прослав; довголіття, здоров’я, достаток плодів земних і благослови повітря мені грішному рабі Твоєму, всім родинам і друзям моїм і всім благовірним християнам, як істинний наш верховний Пастир, борони, захисти і на шляху порятунку утверди, щоб ми, йдучи нею після довготривалої і благополучного життя в цім світі, досягли Царства Твого Небесного і удостоїлися вічного блаженства зі святими Твоїми. Амінь.

Не забудьте сьогодні також пощедрувати та гарно заспівати близьким на щастя! Гарного вам Старого Нового року!

Схожі статті

1000 гривень виплачуватиме “Укрпошта” вже на початку грудня: хто отримає гроші — їх 2 мільйони

Українці, які не мають в своєму телефоні застосунку "Дія" – з грудня 2024 року зможуть отримати 1000 гривень, обіцяну президентом Володимиром Зеленським на "Укрпошті".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.

10 квітня 2024: церковне свято сьогодні, чому не можна користуватися гострими предметами та хороші прикмети

Яке свято 10 квітня 2024 року? У нашому матеріалі ви можете дізнатися, що це за день за церковним календарем, а також дізнатися, які прикмети, заборони та традиції існують на цей день.

9 квітня: церковне свято сьогодні, кого вшановують, з чим бути обережним цього дня – не проливайте воду

Щоб дізнатися, яке церковне свято 9 квітня, ознайомтеся з нашою статтею. Чого не варто робити в цей день, чого уникати, а що навпаки приверне в майбутньому удачу?