10 квітня 2024: церковне свято сьогодні, чому не можна користуватися гострими предметами та хороші прикмети

Яке свято 10 квітня 2024 року? У нашому матеріалі ви можете дізнатися, що це за день за церковним календарем, а також дізнатися, які прикмети, заборони та традиції існують на цей день.

10 квітня 2024 року відзначають народне свято Іларіон – виверни оглоблі та церковний день пам’яті преподобного Іларіона. Що не можна робити цього дня? На які прикмети слід звернути увагу?

Свято 10 квітня 2024 року

1 квітня: яке це свято за церковним календарем
10 квітня: яке це свято за церковним календарем

Зазвичайв Іларіонів день чистили ставки і невеликі водойми. Ще селяни ходили в ліс, щоб побачити матір-і-мачуху. Цю рослину використовували при застуді.

Крім того, наші предки вважали, що мати-й-мачуха має магічну силу. Якщо рослину висушити і покласти в невеликий мішечок, який постійно носити з собою, то можна залучити щастя. А якщо з нього сплести віночок, покласти його на білу страву і прочитати особливу змову, то сім’я весь рік не знатиме проблем з грошима.

Народні прикмети на 10 квітня 2024 року

Сніг до 10 квітня встигав розтанути. Якщо десь і лишався, то це ненадовго. Чоловіки в Іларіонів день діставали оглоблі з саней і прибирали сани в сарай. Звідси й з’явилася така дивна назва: Іларіон — виверни оглоблі.

Наші пращури помітили, якщо у цей день погода хороша, то вдень буде хороша погода. Птахи сидять на верхівках дерев – до потепління. Птахи літають низько над землею – літо буде спекотним.Заборонено лаятися поруч із водоймами, інакше учасники конфлікту довго не помиряться.

Не можна засмучуватися, думати про погане — до хвороби. Не варто вивертати кишені — до безгрошів’я. Заборонено піднімати із землі чужі гроші – свої гроші швидко закінчаться.

Народжена сьогодні людина за знаком Зодіаку – Овен. Іменинники цього дня за характером творчі, волелюбні, незалежні. Не люблять обмеження та заборони. Мають багато ідей та ентузіазму, але рідко доводять розпочате до кінця. Не можуть довго сидіти без діла та займатися рутиною. Схильні до необдуманих вчинків та емоційних покупок.

Схожі статті

Коли і як святкують Різдво в Україні 2023-2024: основні дати за старим і новим календарем, традиції

Розповідаємо, коли святкують Різдво у 2023 році в Україні, які існують різдвяні традиції, заборони. Також дізнаєтеся, коли Різдво перенесли на 7 січня, про страви на Святвечір та інші цікаві факти.