1.Хлорофітум
Можна з певністю стверджувати, що хлорофітум у цьому переліку займає перше місце. Рослина надзвичайно невибаглива, потрібно тільки не забувати поливати вчасно. Горщик з нею можна поставити на полицю, шафу і тоді вона не тільки буде корисною, але й прикрашатиме кімнату. До того ж, рослину дуже легко розсадити, відщипнувши з ліани, яка звисає розетку. Можна її на кілька днів поставити у воду, щоб пустила коріння, а потім пересадити у горщик з землею.
2.Хамедорея
Відноситься до родини пальмових. Виростає заввишки до двох метрів. Гарно її посадити у великий поливаний горщик і тримати на підлозі, куди не потрапляють прямі сонячні промені. Рослина любить щедрий полив. Завдяки цьому завжди має живий і здоровий вигляд. Має здатність нейтралізувати токсини, які виділяє пластик.
3.Пеларгонія
Квітуча рослина, знайома ще кожному з дитинства як калачик, герань. Завдяки тому, що виділяє фітонциди, листя має специфічний запах. Саме він і вбиває хвороботворні мікроби, бактерії і віруси. Рослина невибаглива, любить рясний полив. Для естетичного вигляду калачика потрібно регулярно відщипувати сухе листя і відцвілі квіти. Добре себе буде почувати на підвіконні у кухні, а також у спальні, бо має ще й заспокійливий ефект.
4.Сансевієрія
Сансевієрія або «тещин язик», як її називають в народі через довге гостре листя. Позитивно впливає на людей з нестійким артеріальним тиском. Але рослину по праву можна вважати повітряним «віником», бо має здатність знешкоджувати віруси і бактерії, а також нейтралізувати токсини від клеїв, пластику. Рослина не потребує особливого догляду. Головна умова – не заливати, краще налити води у піддон і рослина сама візьме потрібну її кількість. Взимку достатньо поливати один раз на місяць.
5.Спатіфілум
Ця рослина цінна тим, що в процесі очищення беруть участь як листки так і квіти. Вони поглинають спори цвілі і тому надзвичайно корисні у приміщеннях, де надмірна вологість. Цю рослину не можна тримати на підвіконні, під яким розміщена батарея для обігріву. Любить рясний полив і багато світла.