Будете здивовані: 5 продуктів, які дуже корисні для серця – сало, картопля, кава і ще дещо

Зернова високоякісна кава приносить нашому організму лише користь. Особливо, для серцево-судинної системи. Дієтологи переконані, що для серця потрібно їсти ще 4 види продуктів, відомо, які.

Якщо говорити про натуральну каву, саме натуральну, а не розчинну, то вона навіть може слугувати й бути корисною для серцево-судинної системи. Все тому, що у каві містяться антиоксиданти (поліфеноли), що здатні впливати й зменшувати системне запалення, а також нейтралізовувати вільні радикали. В свою чергу, це покращує роботу серця. Більше того, у каві наявні рибофлавін, пантотенова кислота, марганець, калій, магній і ніацин. Цей напій здатен спалювати жир (прискорювати метаболізм) і підвищувати фізичну працездатність.

Абсолютно не корисне для фігури, але навпаки, таке потрібне людському серцю — українське сало (сало свинки, просто наше, традиційне). У цьому продукті наявні мононенасичені кислоти. Ось саме вони дуже потрібні та корисні для здоров’я судин і серця. Їхнім основним завданням є розчиняти холестерин. Саме тому, декілька скибочок сала вдень, їсти потрібно. Якщо звичайно, людина не перебуває на якійсь дуже серйозній дієті. Вживати таку кількість сала радять навіть самі лікарі. Також, воно є чудовим джерелом енергії, бо дуже калорійне (на 100 грам сала доводиться 1000 калорій).

Дієтологи пояснили, які продукти корисні для серцево-судинної системи
Дієтологи пояснили, які продукти корисні для серцево-судинної системи

Всім українцям бажано їсти картоплю, бо в ній також містяться антиоксиданти, а саме — коренеплід. Він неабияк захищає серце від вільних радикалів. Також, цей овоч містить чималу кількість клітковини, завдяки чому, у людини знижується рівень холестерину. Захищають поживні речовини, що є в картоплі, й від атеросклерозу. Але, корисна печена, або варена картопля. Щодо смаженої картоплі на пательні, там є нюанси.

Крім цього, в своєму раціоні бажано мати морську рибу. Особливо, червону. Причина — вона насичена поліненасиченими кислотами Омега 3. А це, в свою чергу, профілактика виникнення інфарктів та інсультів. Кожного дня потрібно їсти близько 140 грам цієї риби. Утім, не можна їсти більше 700 грам лосося в тиждень. Не слід забувати й про молочні продукти. Насамперед, кефір, йогурт, малосольний сир, ряжанку та сметану. З віком перевагу слід надавати саме кисломолочним продуктам. Така їжа стабілізує тиск і попереджає появі стенокардії.

Схожі статті

Як адаптуватися до переведення часу і розбудити дитину в садочок чи школу: 5 ефективних порад

Ці поради допоможуть вам і вашим дітям швидше та легше прилаштуватися до переведення стрілок годинників. Ви зможете розбудити своїх дітей, як у дитячий садочок, так і в школу.

Скільки потрібно ходити щодня, щоб худнути? Поради фітнес-тренерів для жінок 40+

Виявляється, що для досягнення ідеальної фігури не обов'язково записуватися в тренажерний зал. Достатньо просто ходити. Але невже все так просто? Скільки саме потрібно проходити за день?

6 весняних порад від тренера “Зважених та щасливих”: ідеальний час для змін

Зірковий тренер популярного проєкту про схуднення Марина Боржемська дала кілька корисних порад, які допоможуть перезавантажитися. Весна ідеальний час для змін!

Як пити каву і не старіти? Прийом, який роздратує виробників косметики – і креми не потрібні

Навколо хороших та поганих властивостей кави вже давно ходить багато розмов. Хтось виступає за її вживання, хтось проти. В чому ж головна таємниця даного продукту?

Довгожителі знають, скільки треба ходити щодня, щоб бути “вічно молодим”: не 10 тисяч кроків

Не секрет, що потрібно в день проходити певну кількість кроків, щоб підтримувати своє здоровʼя та форму в тонусі - яка цифра є найбільш оптимальною?

Не все радянське – погане: секрет довголіття із бджолиним пилком – за 1 місяць очищує судини

Навіть, якщо щось здається старомодним, або радянським, це не означає, що воно не має користі. Бджолиний пилок – це перевірений часом засіб, який допоможе очистити організм та зміцнити серце.